niedziela 01 sierpnia 2021

Jarosława, Justyny, Nadziei

17°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Pan Adam ma 100 lat! Świętował z rodziną, starostą i burmistrzem

Pan Adam ma 100 lat! Świętował z rodziną, starostą i burmistrzem
 

Przeżyć 100 lat to niebagatelny wyczyn. Ileż to doświadczeń, wspomnień, ileż życiowej mądrości tkwi w takiej osobie? Wiedzą o tym doskonale najbliżsi pana Adama Szczapa. Mieszkaniec Ogorzelczyna w gminie Tuliszków świętował swoje urodziny w piątek 20 listopada, a składać mu życzenia przybyli przedstawiciele władz świeckich i kościelnych.

W trakcie uroczystości, zorganizowanej w domu jubilata, przedstawiciele władz samorządowych oraz pracownicy MGOPS w Tuliszkowie oraz KRUS złożyli życzenia panu Adamowi  Szczapowi oraz przekazali bukiety kwiatów. Ze 100-latkiem spotkali się m.in. starosta Mariusz Seńko, burmistrz Grzegorz Ciesielski, a także proboszcz parafii św. Wita w Tuliszkowie, ks. Stanisław Nowak. Chyba mało kto odgadłby, że pan Adam ma aż 100 lat, gdyż pomimo kłopotów z widzeniem, mieszkaniec Ogorzelczyna „trzyma się” naprawdę świetnie jak na swój wiek.

reklama

Jak łatwo policzyć, pan Adam urodził się w 1915 roku i stał się częścią gromadki 6 synów swych rodziców. Jak mówi zięć pana Adama, jubilat przez lata związany był z rolnictwem. Uprawiał warzywa, zajmował się też sadownictwem. Łączą go także silne więzi ze służbami mundurowymi. Gdy nadeszła II wojna światowa, pan Adam był akurat w wojsku. Nie był to dla niego łatwy czas. W czasie działań wojennych został ranny, jego brata wywieziono do Niemiec. Z biegiem lat pan Adam zadbał o to, by założyć własną rodzinę. Dziś jest wprawdzie wdowcem, ale może cieszyć się ze spędzania czasu ze swoim dwiema córkami i ich familiami. Adam Szczap doczekał się dwóch wnuczek, dwóch wnuków i dwóch prawnuczek. 

W setne urodziny Adam Szczap z gminy Tuliszków otrzymał Medal "Obrońcy Ojczyzny 1939-45". Jubilatowi wyróżnienie wręczył starosta turecki Mariusz Seńko. 

AW

Podobne artykuły

Wyjątkowy prezent na urodziny, który zaskoczy...

Wyjątkowy prezent na urodziny, który zaskoczy...

21-07-2020
Gm. Tuliszków. Pożar kotłowni w Ogorzelczynie

Gm. Tuliszków. Pożar kotłowni w Ogorzelczynie

08-07-2020
II urodziny Turkowskiego Klubu Seniora+

II urodziny Turkowskiego Klubu Seniora+

31-01-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama