poniedziałek 26 września 2022

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Nowy wóz dla OSP w Kowalach Pańskich

Nowy wóz dla OSP w Kowalach Pańskich
 

Strażacy ratują nasze zdrowie i życie, ruszając do akcji, gdy wydarzy się pożar czy wypadek drogowy. By jednak skutecznie nieść pomoc nie wystarczą tylko szczere chęci - potrzebny jest wysokiej klasy sprzęt. O tym, jak ważną rolę odgrywa  w życiu społeczności Ochotnicza Straż Pożarna wiedzą doskonale władze gminy Kawęczyn i to właśnie w tamtejszych Kowalach Pańskich niebawem pojawi się nowiutki wóz bojowy typu średniego.

We wtorek 24 listopada w Kowalach Pańskich odbyła się kolejna sesja Rady Gminy Kawęczyn. W jej trakcie samorządowcy poparli ideę zakupu wozu strażackiego. – Zwiększamy wydatki z przeznaczeniem na dotację na zakup samochodu dla OSP Kowale Pańskie w kwocie 255 000 zł. Jeśli chodzi o sprawę pokrycia wydatków związanych z samochodem, będzie to kredyt bankowy w kwocie 300 000 zł – mówiła podczas obrad skarbnik gminy.

reklama

Tuż potem przyszedł czas na podjęcie uchwały w sprawie zaciągnięcia długoterminowego kredytu inwestycyjnego. Kredyt ten pozwoli na sfinansowanie deficytu w związku z realizacją zadań inwestycyjnych, zaplanowanych na rok 2015. Źródłem spłaty zaciągniętego kredytu będą dochody gminy z tytułu podatków i opłat lokalnych. Wybór banku, który udzieli kredytu, nastąpi w trybie przetargu nieograniczonego.

Jak wyglądają kwestie finansowe? To wyjaśniła nam także skarbnik Edyta Balcerzak. W budżecie gminy już wcześniej zarezerwowano na wkład finansowy, związany z zakupem wozu, 105 000 zł. Teraz  kwota 255 000 zł – pochodząca z kredytu w wysokości 300 000 zł – zostanie „dorzucona” do wspomnianych 105 000 zł i tak oto otrzymamy 360 000 zł czyli wkład własny gminy Kawęczyn w inwestycję, jaką jest zakup wozu. Rzecz jasna auto będzie dużo bardziej cenne. Działanie opiera się na środkach unijnych i jak szacuje Zarząd Wojewódzki OSP, wóz może kosztować około 960 000 zł. Warto zaznaczyć, że nie jest pewne to, że gmina będzie musiała wydać aż 360 000 zł. Wszystko jest oparte na pewnym udziale procentowym i jeśli przetarg na zakup auta zakończy się na tyle korzystnie, że cena samochodu będzie niższa niż zakładana, to zarazem zmaleje wkład gminy Kawęczyn. Wszystko wyjaśni się, gdy przyjdzie czas na stosowne rozliczenia.

AW

2
3
4

Podobne artykuły

Pożyczka online

Pożyczka online

13 wrz.
Czy bezrobotni mogą otrzymać pożyczkę online?

Czy bezrobotni mogą otrzymać pożyczkę online?

9 wrz.
Oszuści namówili mieszkankę powiatu do...

Oszuści namówili mieszkankę powiatu do zaciągnięcia...

7 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama