wtorek 25 luty 2020

Almy, Cezarego, Jarosława

reklama

Spragnieni wiedzy o książkach

Spragnieni wiedzy o książkach
 

Ostatnio Miejską Bibliotekę Publiczną w Turku odwiedziły dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grzymiszewie wraz z opiekunkami. Wszystkie zaplanowane działania łączył główny temat spotkania – książki.

Najpierw przedszkolaki poznały Wypożyczalnię książek dla dzieci i młodzieży oraz podstawowe zasady w niej obowiązujące. Następnie odwiedziły Piwnicę Talentów – dział MBP, który organizuje między innymi spotkania z autorami książek dla dzieci czy też głośne czytanie z udziałem zaproszonych gości, zarówno w siedzibie na ul. Dworcowej, jak i w miejskich przedszkolach. Kolejnym punktem programu było Kamishibai –teatr obrazkowy, wywodzący się z Japonii. Pięciolatki poznały krótką historię zatytułowaną „Szukając Marudka”, do której, wcielając się w role ilustratorów książek, wykonywały własne ilustracje. Na zakończenie do gotowych obrazków zostały przymocowane sznureczki, aby dzieci mogły zawiesić je w domu na ścianie.

reklama

Emilia Kaźmierczak – Piwnica Talentów MBP Turek

Podobne artykuły

Biblioteka zaprasza na planszówki

Biblioteka zaprasza na planszówki

z dzisiaj
Czas na książkę:

Czas na książkę: "Jesteś cudem" - 50 lekcji...

19 lt.
Wideo: Wypadek autobusu z dziećmi w Kaczkach...

Wideo: Wypadek autobusu z dziećmi w Kaczkach...

11 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama