wtorek 07 lipca 2020

Estery, Kiry, Rudolfa

reklama

Turnieje, paintball i upominki czyli mikołajkowy weekend

Turnieje, paintball i upominki czyli mikołajkowy weekend - foto: freeimages.com / Fernando AUDIBERT
foto: freeimages.com / Fernando AUDIBERT 

Najbliższy weekend z powodu „Mikołajek” będzie wyjątkowy, naładowany imprezami od rana do wieczora. Gdzie warto zawitać?

SOBOTA

reklama

W sobotę 5 grudnia w hali widowiskowo-sportowej przy Gimnazjum nr 2 w Turku odbędzie się II Memoriał im. Adama Skoniecznego. W rozgrywkach wezmą udział drużyny z całego kraju. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Siatkarz Turek. Sportowe zmagania rozpoczną się o godz.8.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników piłki siatkowej do wspólnego kibicowania.

Wszystkich sympatyków siatkówki zachęcamy do udziału innym wydarzeniu, jakim jest IX Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej w Malanowie. Zmagania będą się toczyć od godz. 9:00 w tamtejszej sali sportowej. Organizatorami zawodów są Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malanowie, MKS Malanów, Starostwo Powiatowe w Turku oraz Powiatowe Zrzeszenie LZS. Nieco później, bo o godz. 10:00 w sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 rozpocznie się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego.

Przesycona adrenaliną „strzelanina” i działanie charytatywne – czy tak różne rzeczy można połączyć? Oczywiście! Przekonają się o tym osoby, które pojawią się na polu paintballowym Medal of Color w Bibiannie w dniu 5 grudnia, by wziąć udział w II edycji Mikołajkowej Gry Otwartej. To szansa, by zrobić wspólnie coś dobrego. Tak oto z okazji Mikołajek zbieramy w czasie gry słodycze. Trafią one do dzieciaków z Rodzinnego Domu Dziecka w Ogorzelczynie, pole paintballowe odwiedzą również podopieczni Domu Dziecka w Kaczkach Średnich. Zachęcamy więc nie tylko do samego „postrzelania”, ale i do przyniesienia czegoś słodkiego. Wszyscy zawodnicy wspólnie, na koniec gry, przekażą łakocie dzieciom. Więcej informacji pod numerem telefonu 883 704 501. Polecamy zajrzeć też na stronę wydarzenia „MIKOŁAJKOWA GRA OTWARTA MoCy” na Facebooku.

reklama

Gdy ochłoniemy już po emocjach sportowych, to możemy całymi rodzinami udać się do Miejskiego Domu Kultury. Zapraszamy szczególnie wszystkie dzieci do udziału w imprezie Mikołajkowe Niespodzianki, która rozpocznie się o godz. 17:00. Wstęp w czapce Mikołaja – gratis. Nieco później okazja do świetnej zabawy nadarzy się w Pubie 69. Tam trwać będzie Mikołajkowa Houserka.

NIEDZIELA

6 grudnia warto pojawić się w hali sportowej w Słodkowie. Tam trwać będzie II Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Halowej dla Dzieci LPS DZIECIOM. Początek imprezy zaplanowano na godz. 10:00. Nudno nie będzie też w Nowym Świecie. Starosta powiatu tureckiego i dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie zapraszają wychowanków i opiekunów rodzinnej oraz instytucjonalnej pieczy zastępczej na Mikołajkowy Zawrót Głowy.

Co ważne, w najbliższą niedzielę co piata osoba korzystająca z usług OSiR w Turku otrzyma bezpłatny jednorazowy bilet wstępu na basen, grotę solną lub siłownię.

Opracował: AW

Podobne artykuły

Turek: Sobótkowe Wianki na rozpoczęcie lata

Turek: Sobótkowe Wianki na rozpoczęcie lata

18-06-2018
Międzyośrodkowy Festiwal Talentów

Międzyośrodkowy Festiwal Talentów "Cyrk wita"

27-11-2017
Radzili seniorom jak żyć bezpiecznie i unikać...

Radzili seniorom jak żyć bezpiecznie i unikać zagrożeń

07-11-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama