sobota 23 stycznia 2021

Fernandy, Jana, Rajmundy

reklama

OSP w Żdżarach ma auto za 174 000 zł!

OSP w Żdżarach ma auto za 174 000 zł!
 

Co to jest – czerwone i budzi radość grudniową porą? Zazwyczaj chodzi o św. Mikołaja, ale niekoniecznie. W sobotę 5 grudnia radość w druhach i pozostałych mieszkańcach Żdżar wzbudził nowy wóz, którym strażacy będą jeździć do wypadków i pożarów.

Auto, wykorzystywane do tej pory przez druhów, ma już około 30 lat. Teraz do gminy Kawęczyn trafił samochód, pozyskany dzięki pokaźnym środkom zewnętrznym. Jest się z czego cieszyć, bo pojazd to „nówka” i to cenna. – Przyjechaliśmy nim dziś z Częstochowy. Sprawa pozyskania auta kierowana była przez Zarząd Wojewódzki OSP w Poznaniu. Auto pozyskaliśmy na bardzo korzystnych warunkach. Jednostka zapłaciła 30% jego wartości. Z kolei gmina pokryła koszty ubezpieczenia pojazdu. Samochód w sumie kosztował ok. 174 000 zł – mówi prezes Maciejewski.

reklama

Nowy wóz to odpowiednio zmodyfikowany Ford Transit. Jak wskazują druhowie, jest to tzw. wóz lekki. Nie jest on przeznaczony do gaszenia olbrzymich pożarów, świetnie za to sprawdzi się w takich sytuacjach, jak niesienie pomocy ofiarom wypadków drogowych, czy też podczas walki z mniejszymi źródłami ognia.

W naszym powiecie nowe auta trafiły do dwóch jednostek – OSP Żdżary i do OSP Wietchinin.

AW

Podobne artykuły

Wypadek w Tarnowskim Młynie. Zderzenie dwóch...

Wypadek w Tarnowskim Młynie. Zderzenie dwóch mercedesów

18-09-2020

"Młodzież Zapobiega Pożarom" czyli XX edycja...

20-01-2020
OSP Turek z nowym sprzętem za około 50 tys...

OSP Turek z nowym sprzętem za około 50 tys złotych.

23-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama