sobota 19 września 2020

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama

Biegi, Morsy, spektakle i 13. grudnia. Czeka nas weekend kontrastów

Biegi, Morsy, spektakle i 13. grudnia. Czeka nas weekend kontrastów
 

Świąteczna radość i chwile zadumy. Emocjonujące zawody sportowe i spektakle teatralne, skłaniające do refleksji. W drugi weekend grudnia warto koniecznie wyjść z domu, gdy czeka nas tak wiele interesujących wydarzeń.

PIĄTEK

reklama

W naszym powiecie nie brakuje rozmaitych imprez plenerowych, integracyjnych, turniejów sportowych, jednak takie wydarzenie zdarza się raz do roku. 11 i 12 grudnia odbędzie się kolejna edycja „Czwartej Ściany”, podczas której na scenie MDK zaprezentują się grupy teatralne z całej Polski. Pierwsze przedstawienia w ramach XXII Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych Młodych będzie można obejrzeć już w piątek od godz. 11:00. Wieczorem przyjdzie czas na warsztaty teatralne, a w sobotni ranek znów na scenie MDK zagoszczą teatry. Gwiazdą tegorocznej „Czwartej Ściany” będzie popularny aktor telewizyjny i teatralny – Piotr Cyrwus. Turkowska publiczność zobaczy go w monodramie Sergiusza Piaseckiego „Zapiski oficera Armii Czerwonej”. Cena biletu na występ Piotra Cyrwusa to jedyne 15 zł.

W drugi weekend grudnia, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, odbędzie się Kiermasz Rękodzieła. Od piątku do niedzieli 11-13 grudnia, będzie można podziwiać wyroby rękodzielnicze naszych lokalnych twórców. Wydarzenie po raz kolejny organizują Stowarzyszenie Turkowska Unia Rozwoju – T.U.R. oraz Muzeum im. Józefa Mehoffera w Turku. Podobnie jak w ubiegłych latach, odwiedzając Muzeum, można liczyć na duży wybór wyjątkowych ozdób choinkowych, pięknych stroików, kartek świątecznych, ale nie tylko. Wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość nabycia wiele rozmaitych upominków świątecznych, a nawet wyrobów pszczelarskich.

SOBOTA

reklama

Fanów sportu serdecznie zapraszamy na III Otwarty Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej o puchar Wójta Gminy Kawęczyn, który odbędzie się 12 grudnia o godz. 9:00 na sali gimnastycznej przy Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej Curie w Kawęczynie. Nieco później warto zajrzeć do Galewa. Gminne Koło TPD przy Szkole Podstawowej w Galewie, Regionalne Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Turku Oddział PTTK w Turku i Klub Integracyjny PTTK Ziemi Tureckiej zapraszają na XXIV Spotkanie Integracyjne, które odbędzie się w sobotę w godz. 14.00 – 16.30 w Szkole Podstawowej w Galewie.

NIEDZIELA

Niedziela będzie czasem dla „twardzieli”, a to za sprawą dwóch imprez nie dla zmarźluchów. W Wyszynie odbędzie się I Rekreacyjny Bieg Zimowy. Oficjalne otwarcie imprezy nastąpi o godz. 11:15. Podczas biegu głównego uczestnicy pokonają dystans 9,5 km. Zaprasza LZS Baszta Wyszyna.

Inny pomysłem na spędzenie niedzieli jest pojawienie się nad zbiornikiem Przykona. 13 grudnia turkowskie morsy wezmą udział w biciu Rekordu Guinnessa w kategorii „największej ilości równocześnie kąpiących się morsów w wielu miejscach”. Próba pobicia rekordu odbędzie się o godzinie 12:00. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Organizator Międzynarodowych Zlotów Morsów w Mielnie. Jak informują członkowie stowarzyszenia Morsy Turek, swoje przybycie potwierdziły Morsy Konin, którzy swoją obecnością chcą pokazać innym mieszkańcom Konina, że zima ma swoje uroki i można niekonwencjonalnie spędzać czas dbając o zdrowie.

W najbliższy weekend w całej Polsce obchodzona będzie 34. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. W ramach corocznej akcji „Marsz Pamięci”, ulicami naszego miasta przejdzie pochód ku pamięci ofiar komunizmu. Do udziału w niej zaproszeni zostali mieszkańcy miasta i okolic, poczty sztandarowe zakładów pracy, organizacji samorządowych, zawodowych, społecznych, związkowych, szkół i stowarzyszeń. Uczestnicy obchodów w niedzielny wieczór, o 16:45 zgromadzą się na Placu Wojska Polskiego. Potem nastąpi przemarsz ulicami miasta do kościoła św. Barbary, gdzie o godz. 18.00 odprawiona zostanie msza św. za Ojczyznę.

AW

KONCERT ZESPOŁU DE INDIGO, KTÓRY MIAŁ SIĘ ODBYĆ W TEN WEEKEND W PUBIE 69, ZOSTAŁ ODWOŁANY. GRUPA AKTUALNIE POSZUKUJE NOWEGO PERKUSISTY. 

Podobne artykuły

Morsy Turek na Światowym Festiwalu Morsowania w...

Morsy Turek na Światowym Festiwalu Morsowania w...

8 st.
Ruszyła tegoroczna Magia Świąt. Kiermasz,...

Ruszyła tegoroczna Magia Świąt. Kiermasz, Fabryka...

14-12-2019
Uczcili 38 rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego

Uczcili 38 rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego

14-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama