niedziela 27 września 2020

Damiana, Mirabeli, Wincentego

reklama

NIK: Akcje KWB Adamów sprzedanie poniżej wartości

NIK: Akcje KWB Adamów sprzedanie poniżej wartości - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Jak podaje portal cire.pl w najnowszym raporcie dotyczącym prywatyzacji spółek Skarbu Państwa NIK stwierdza, że akcję KWB Adamów sprzedano poniżej ich faktycznej wartości. Najwyższa Izba Kontroli poddaje, że na pozycję negocjacyjną Ministerstwa Skarbu wpłynęło wadliwe oszacowanie wartości KWB Adamów przez zewnętrznych doradców.

Na cire.pl czytamy, że NIK podkreśla, iż w przypadku sprzedaży 85 proc. akcji KWB Adamów Ministerstwo Skarbu Państwa "postąpiło niegospodarnie", sprzedając spółkę za 67,32 mln zł, a więc znacznie poniżej wartości księgowej spółki wynoszącej 144,6 mln zł. Izba zaznacza, że spółka ta nie była zadłużona i posiadała wolne środki obrotowe w wysokości 65,2 mln zł, a prowadzona przez nią działalność była rentowna.

reklama

Ministerstwo Skarbu Państwa sprzedało w maju 2012 r. spółce ZE PAK 85 proc. pakietów akcji KWB Konin (za 108,18 mln) zł i KWB Adamów za (67,32 mln zł).

Źródło: cire.pl

Podobne artykuły

W gminie Brudzew powstanie największa w Polsce...

W gminie Brudzew powstanie największa w Polsce...

24 wrz.
Sesja Rady Miejskiej w Turku. Radni chcą...

Sesja Rady Miejskiej w Turku. Radni chcą odbudowy...

18 wrz.
Rozmowy o przyszłości ZE PAK w Powiecie Tureckim

Rozmowy o przyszłości ZE PAK w Powiecie Tureckim

22 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama