sobota 04 kwietnia 2020

Benedykta, Izodory, Wacławy

reklama

NIK: Akcje KWB Adamów sprzedanie poniżej wartości

NIK: Akcje KWB Adamów sprzedanie poniżej wartości - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Jak podaje portal cire.pl w najnowszym raporcie dotyczącym prywatyzacji spółek Skarbu Państwa NIK stwierdza, że akcję KWB Adamów sprzedano poniżej ich faktycznej wartości. Najwyższa Izba Kontroli poddaje, że na pozycję negocjacyjną Ministerstwa Skarbu wpłynęło wadliwe oszacowanie wartości KWB Adamów przez zewnętrznych doradców.

Na cire.pl czytamy, że NIK podkreśla, iż w przypadku sprzedaży 85 proc. akcji KWB Adamów Ministerstwo Skarbu Państwa "postąpiło niegospodarnie", sprzedając spółkę za 67,32 mln zł, a więc znacznie poniżej wartości księgowej spółki wynoszącej 144,6 mln zł. Izba zaznacza, że spółka ta nie była zadłużona i posiadała wolne środki obrotowe w wysokości 65,2 mln zł, a prowadzona przez nią działalność była rentowna.

reklama

Ministerstwo Skarbu Państwa sprzedało w maju 2012 r. spółce ZE PAK 85 proc. pakietów akcji KWB Konin (za 108,18 mln) zł i KWB Adamów za (67,32 mln zł).

Źródło: cire.pl

Podobne artykuły

Reaktywacja elektrowni. Prąd będzie produkowany...

Reaktywacja elektrowni. Prąd będzie produkowany z gazu

23-05-2018
Poseł T. Nowak: Co dalej z PAK i odkrywką w...

Poseł T. Nowak: Co dalej z PAK i odkrywką w Ościsłowie?

29-11-2017
ZE PAK w opałach. Decyzja GDOŚ niekorzystna dla...

ZE PAK w opałach. Decyzja GDOŚ niekorzystna dla spółki

16-11-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama