piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

O HIV i AIDS wiedzą wszystko

O HIV i AIDS wiedzą wszystko
 

11 grudnia 2015r. odbyła się VII Powiatowa Olimpiada Wiedzy na temat HIV/AIDS zorganizowana przez Zespół Szkół Technicznych w Turku oraz Sekcję Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Turku. Turniej wiedzy polega na samodzielnym i indywidualnym wypełnianiu arkusza testowego.

Adresatami olimpiady byli uczniowie klas pierwszych z szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu. Każda szkoła w etapie szkolnym wyłoniła uczniów, którzy przeszli do etapu powiatowego – 21 uczestników.

reklama

Celem olimpiady było kształtowanie właściwych postaw i zachowań wśród młodzieży szkolnej poprzez: pogłębianie wiedzy na temat zakażeń wirusem HIV i choroby AIDS, uświadomienie zagrożeń jakie niesie zjawisko HIV/AIDS, nabywanie umiejętności odpowiedzialnego podejmowania decyzji, dokonywania wyborów dotyczących własnego życia i zdrowia, przeciwdziałanie negatywnemu postrzeganiu ludzi zakażonych oraz kształtowanie postaw tolerancji wobec nich.

Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:
I miejsce – Karolina Pakuła z I Liceum Ogólnokształcącego w Turku
II miejsce – Laura Kurczoba z I Liceum Ogólnokształcącego w Turku
III miejsce – Karolina Kamińska z I Liceum Ogólnokształcącego w Turku
Wyróżnienie – Mateusz Dusza z Technikum ZST w Turku
Wyróżnienie - Aleksandra Kubacka z I Liceum Ogólnokształcącego w Turku

Młodzież uczestnicząca w Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy po wypełnieniu testu konkursowego, czekając na jego wyniki,  uczestniczyła w szkoleniu dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu tureckiego w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Wiem – nie biorę! Jestem bezpieczny”, który jest elementem programu „Dopalacze niszczą życie” współorganizowanego przez Wojewódzką Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Poznaniu, Wojewódzką Komendę Policji w Poznaniu i Kuratorium Oświaty w Poznaniu pod patronatem Wojewody Wielkopolskiego i Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Uczestnikom szkolenia aktualną wiedzę na temat zagrożeń zdrowotnych związanych z używaniem narkotyków i nowych substancji psychoaktywnych, o rzeczywistym statusie prawnym „dopalaczy” i konsekwencjach prawnych przekazał przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Turku. Uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach warsztatowych pt. Smak życia czyli debata  o „dopalaczach”, których celem było wyuczenie postaw asertywnych wobec zjawiska narkomanii, dilera i produktu przeprowadzonych przez Pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Turku.

reklama

Materiał prasowy

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19

Podobne artykuły

Brązowe medalistki powróciły do jednostki....

Brązowe medalistki powróciły do jednostki. Gorące...

26 lip.
Druhny z Głuchowa trzecią drużyną kobiecą...

Druhny z Głuchowa trzecią drużyną kobiecą świata!...

24 lip.
Druhny i druhowie z Głuchowa rozpoczynają...

Druhny i druhowie z Głuchowa rozpoczynają zmagania w...

22 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama