czwartek 29 lipca 2021

Marty, Konstantego, Olafa

20°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Szadów: Mikołaj obdarował ponad 80 dzieci

Szadów: Mikołaj obdarował ponad 80 dzieci - foto: Arkadiusz Wszędybył
foto: Arkadiusz Wszędybył 

W sobotnie popołudnie 16 grudnia w Karczmie Biesiadnej w Szadowie Pańskim pojawił się – po uprzednim wylądowaniu saniami na dachu – pewien brodaty, sympatyczny pan w czerwonym wdzianku. W środku na św. Mikołaja oczekiwały dziesiątki najmłodszych mieszkańców Szadowa Pańskiego i Szadowa Księżego, rzecz jasna w towarzystwie rodziców i opiekunów. Milusińscy otrzymali ponad 80 paczek świątecznych zakupionych ze środków funduszu sołeckiego, skosztowali pysznych wypieków, a spotkanie było też okazją, by dzieci z tych dwóch sąsiadujących wiosek mogły się lepiej poznać.

By przedsięwzięcie mogło być tak udane, musiały w jedną całość złożyć się dobre chęci i działania wielu osób. Wszystko to udało się osiągnąć dzięki zaangażowaniu sołtysa Henryka Zagozdy, Marii Stasiak, Agnieszki Kęski, Wiesławy Karbowej, Wiolety Jesiołowskiej i innych członków Rady Sołeckiej i Stowarzyszenia „Szadowiacy”, radnego Karola Maca oraz OSP w Szadowie.

Podarki (wspomniane paczki, czekoladowe Mikołaje, kalendarze) to jednak nie jedyny czynnik, który sprawił, że wielu mieszkańców obu Szadowów postanowiło spędzić razem sobotnie popołudnie. W Karczmie Biesiadnej powstała iście rodzinna atmosfera, a uczestnicy imprezy mogli przy kawie i herbacie porozmawiać z sąsiadami i znajomymi, integrować się. O to, by nie zabrakło pączków i ciasta zadbali sołtys Zagozda, radny Mac, wójt Mikołajczyk, zadbały też panie, które przygotowały kilka pysznych wypieków.

reklama

Uczestnicy świątecznego spotkania wychodzili z lokalu w Szadowie uśmiechnięci i zadowoleni. Teraz nie pozostaje nic innego, jak czekać na kolejne takie wydarzenie w przyszłym roku.

AW‹

Podobne artykuły

Sołtys Roku 2019 Henryk Zagozda uhonorowany...

Sołtys Roku 2019 Henryk Zagozda uhonorowany przez...

22 kw.
Wideo: W Szadowie rozbili 3 auta. Wśród...

Wideo: W Szadowie rozbili 3 auta. Wśród pasażerów...

03-04-2018
Wideo: 25-tonowa koparka zawadziła o wiadukt i...

Wideo: 25-tonowa koparka zawadziła o wiadukt i...

08-08-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama