poniedziałek 19 listopada 2018

Elżbiety, Faustyny, Pawła

reklama

Pierwszy Orszak Trzech Króli na Wzgórzu Przemienienia

Pierwszy Orszak Trzech Króli na Wzgórzu Przemienienia
 

6 stycznia, podobnie jak w innych parafiach, tak i na Galewskim Wzgórzu odbył się pierwszy w historii Galewa, Orszak Trzech Króli. W pochodzie obowiązkowo uczestniczyli Trzej Królowie – Kacper, Melchior i Baltazar a także Ksiądz Kustosz Jacek Buda, po za tym szły osoby poprzebierane za pastuszków, aniołów, wilije (damska i męska). Na Orszaku obecni byłi również przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych z parafii i inni. Natomiast cały Orszak prowadziło dwóch Panów jadących na koniach co nadawało dostojnego charakteru.

Przed kościołem dołączyły dzieci ze Szkoły Podstawowej z Chrząblic, które po Mszy Świętej przedstawiły Jasełkę Bożonarodzeniową. Z niecierpliwością czekamy na kolejny tak uroczysty Orszak.

reklama

materiał prasowy

Podobne artykuły

Gm. Brudzew: Motocyklista poturbował się w Galewie

Gm. Brudzew: Motocyklista poturbował się w Galewie

15 sierp.
167. pielgrzymka z Turku do Galewa

167. pielgrzymka z Turku do Galewa

6 sierp.
Weź udział w XV Integracyjnym Rajdzie...

Weź udział w XV Integracyjnym Rajdzie Turystycznym...

22 maj.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama