piątek 02 grudnia 2022

Balbiny, Ksawerego, Pauliny

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wybory w Malanowie już w kwietniu

Wybory w Malanowie już w kwietniu
 

W grudniu jeden z malanowskich radnych – Zbigniew Nycek – zrezygnował ze sprawowania swego mandatu, więc wybory w jego okręgu zostaną niebawem powtórzone. Wiemy już, kiedy konkretnie odbędzie się głosowanie. Mowa o pierwszej niedzieli kwietnia.

Zbigniew Nycek uznał, że musi podjąć taką decyzję z powodu zmian w życiu zawodowym i osobistym. –  Na tę chwilę nie mogę aktywnie uczestniczyć w życiu publicznym gminy, w związku z tym jest to nie w porządku wobec wyborców. Proszę przyjąć moją rezygnację – napisał Nycek w informacji, która trafiła do przewodniczącego Rady Gminy - Andrzeja Tomsa.

reklama

Sprawa nabrała dalszego biegu. Kilka dni temu pojawiło się zarządzenie wojewody wielkopolskiego w sprawie zarządzenia wyborów uzupełniających do Rady Gminy Malanów. Data wyborów w tzw. okręgu wyborczym nr 10 to 3 kwietnia. Teraz do 24 stycznia jest czas na zawiadomienie Komisarza Wyborczego w Koninie o utworzeniu komitetu wyborczego oraz o zamiarze zgłaszania kandydatów na radnych. Mniej więcej miesiąc później, 23 lutego, minie okres zgłaszania Gminnej Komisji Wyborczej w Malanowie kandydatów na radnych.

AW

Podobne artykuły

Dzieciaki z Dziadowic i Brudzewa robią to...

Dzieciaki z Dziadowic i Brudzewa robią to najlepiej!...

29 list.
Przeżył już sto lat i ma ochotę na więcej!...

Przeżył już sto lat i ma ochotę na więcej!...

25 list.
Łapaliśmy wróble i wpuszczaliśmy w pierze......

Łapaliśmy wróble i wpuszczaliśmy w pierze... Jak w...

20 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama