wtorek 11 sierpnia 2020

Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

reklama

Awans I LO, ZST i ZSR słabiej. Znamy Ranking Szkół "Perspektyw"

Awans I LO, ZST i ZSR słabiej. Znamy Ranking Szkół
foto: freeimages.com / Yaroslav B  

Wiemy już, jak prezentują się wyniki najnowszego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych. Turkowski „Ogólniak” awansował o kilkadziesiąt miejsc w zestawieniu wojewódzkim i ogólnopolskim, niestety ZST i ZSR w owym rankingu uplasowały się niżej, niż przed rokiem. Cieszy jednak dobry wynik Kaczek Średnich w Rankingu Egzaminów Zawodowych, w kategorii najlepszych szkół technicznych o profilu "Mechanizacji rolnictwa".

Ranking Szkół "Perspektyw" opiera się na ocenie takich kryteriów, jak sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, a w przypadku techników pojawia się czynnik zdawalności egzaminów zawodowych. Tym razem okazało się, że największe powody do zadowolenia może mieć dyrektor i kadra I Liceum Ogólnokształcącego.

reklama

„Ogólniak” – tak jak i przed rokiem – otrzymał tzw. brązowy znak jakości. I LO im. Tadeusza Kościuszki w zaprezentowanej grupie 100 liceów ogólnokształcących w województwie wielkopolskim figuruje na 36 miejscu. W roku ubiegłym szkoła plasowała się na 46 pozycji czyli mamy awans o 10 miejsc. Wychodząc poza województwo widzimy, iż szkoła w Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2015 znalazła się na pozycji 464 (na 500 najlepszych szkół ukazanych w zestawieniu). W roku ubiegłym turkowski "Ogólniak" zajmował lokatę nr 498 (2014 – 321, 2013 – 404 miejsce, 2012 – 466). I LO to jedyna z lokalnych szkół średnich, która znalazła się w swej kategorii w rankingu ogólnopolskim.

Jeśli chodzi o ZSR CKP w Kaczkach Średnich, to mowa tu o połowicznym sukcesie. Placówka znalazła się bowiem w pierwszej dziesiątce Rankingu Egzaminów Zawodowych - 7 miejsce - wśród najlepszych szkół technicznych o profilu "Mechanizacji rolnictwa". Poprzednio było to miejsce nr 10, wcześniej nr 8. Z drugiej strony Technikum w ZSR CKP uzyskało 96 miejsce w wojewódzkim zestawieniu i jest to niestety słabszy wynik, gdyż poprzednio szkoła z Kaczek znalazła się na lepszym, 88 miejscu.  Szkoły nie dostrzeżemy w Ogólnopolskim Rankingu Techników 2015 (miejsce poza czołową 300-tką).

W wojewódzkim zestawieniu technikum w Zespole Szkół Technicznych znajdziemy na miejscu nr 79. W ubiegłym roku była to pozycja nr 67, a w roku 2014 - 66. ZST tak jak i ZSR nie znajdziemy w Ogólnopolskim Rankingu Techników 2015.

reklama

Najlepszymi szkołami A.D. 2016 według "Perspektyw" są XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie oraz Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie.

AW
Źródło: www.perspektywy.pl

Podobne artykuły

Wideo: Polonez na 58 par rozpoczął studniówkę I LO

Wideo: Polonez na 58 par rozpoczął studniówkę I LO

17 lt.
Maturzyści

Maturzyści "Ogólniaka". Eleganccy, uśmiechnięci,...

16 lt.
Foto: Imponujący polonez maturzystów I LO w Turku

Foto: Imponujący polonez maturzystów I LO w Turku

16 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama