wtorek 27 września 2022

Damiana, Mirabeli, Wincentego

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Przykona: 24 zł za śmieci!? Nie, jednak będzie taniej

Przykona: 24 zł za śmieci!? Nie, jednak będzie taniej
 

W piątek 12 lutego odbyła się kolejna sesja Rady Gminy Przykona. W jej trakcie samorządowcy zdecydowali, ile niebawem za odbiór odpadów będą płacić mieszkańcy gminy.

Póki co w Przykonie płaci się jeszcze 6 zł lub 15 zł miesięcznie od osoby. W porządku obrad XII sesji znalazł się punkt, poświęcony na podjęcie uchwały w sprawie wyboru metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości stawki tej opłaty. W czasie obrad można było się zapoznać z obliczeniami, które poczynili przykońscy urzędnicy. Gdy szacunkowy roczny koszt funkcjonowania systemu gospodarki odpadami podzielono przez liczbę mieszkańców, którzy złożyli deklaracje, okazało się, że nowe stawki powinny być niemałe. Mowa o takich pieniądzach, jak około 12 zł od osoby miesięcznie za śmieci zbierane selektywnie i aż 24 zł w przypadku odpadów niesegregowanych.

reklama

Te kwoty mogą przerażać, jednak bez obaw. Radni nie odważyli się zatwierdzić takich opłat. Podczas prac komisji wypracowano poprawkę i zakładała ona, że mieszkańcy gminy Przykona mają już niebawem płacić nie wspomniane 12 zł i 24 zł miesięcznie, ale 7 zł i 16 zł. 

Projekt uchwały, wprowadzający od kwietnia stawki 7 i 16 zł, został przyjęty jednogłośnie. Rodzi się tylko pytanie, jak wiele pieniędzy zabraknie do „domknięcia” systemu, skoro różnica między stawkami a wspomnianymi na sesji kalkulacjami jest tak pokaźna?

AW

2
3
4
5

Podobne artykuły

Śmieci coraz droższe. Mieszkańcy Gminy Turek od...

Śmieci coraz droższe. Mieszkańcy Gminy Turek od...

24 maj.
W Brudzewie śmieci najtaniej w powiecie, a...

W Brudzewie śmieci najtaniej w powiecie, a nawet w...

11 st.
Kłopoty z komunikacją, czyli czy nasz powiat...

Kłopoty z komunikacją, czyli czy nasz powiat jest...

27-11-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama