sobota 25 września 2021

Aureli, Kamila, Kleofasa

19°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Chylin: Strażacy szkolili się w niedzielne popołudnie

Chylin: Strażacy szkolili się w niedzielne popołudnie
 

Dla wielu z nas miniona niedziela była czasem leniuchowania, gapienia się w telewizor czy wyjazdu do znajomych. Nie leniuchowali za to mieszkańcy Chylina. Tamtejsi strażacy zjawili się w remizie, by podnieść swoją wiedzę i umiejętności.

Niedzielne wydarzenie nie było jednorazową akcją. Było to spotkanie inaugurujące cykl comiesięcznych pogadanek i ćwiczeń dla druhów OSP Chylin. Wiadomo, że część najbardziej zaangażowanych strażaków przeszła specjalistyczne szkolenia potwierdzone certyfikatami itp., więc teraz warto sprawić, by z wiedzy tej korzystało jeszcze więcej członków jednostki. Właśnie dlatego w niedzielę strażacy nie wypoczywali, ale zjawili się w remizie, gdzie osoby zainteresowane mogły otrzymać podstawowe informacje z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz użycia aparatów ODO (ochrony dróg oddechowych). Druhowie w różnym wieku, nastolatkowie jak i dorośli, przekonali się jak użyć wyposażenia torby medycznej, jak obchodzić się z poszkodowanym z urazami ciała.

reklama

Zarząd OSP w Chylinie ma nadzieję, że niedzielne spotkanie spodobało się przybyłym druhom i strażacy pojawią się licznie na następnych wewnętrznych szkoleniach.

AW

Podobne artykuły

Piknik Szczepienny w Chylinie. Będą atrakcje...

Piknik Szczepienny w Chylinie. Będą atrakcje dla...

16 wrz.
Nocny pożar budynku w Tarnowskim Młynie. W...

Nocny pożar budynku w Tarnowskim Młynie. W akcji 10...

14 czerw.
Szkoleniowcy z KSiSW na zgrupowaniu w...

Szkoleniowcy z KSiSW na zgrupowaniu w Europejskim...

16 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama