środa 12 sierpnia 2020

Hilarii, Juliana, Lecha

reklama

Głuchów: Zarząd OSP wybrany. Pasik kontynuuje prezesowanie

Głuchów: Zarząd OSP wybrany. Pasik kontynuuje prezesowanie
 

W miniony weekend odbyły się kolejne walne zabrania sprawozdawczo-wyborcze, między innymi w bardzo znanej jednostce OSP Głuchów. Rewolucji nie było, bo którzy by jej dokonywał w Głuchowie, gdzie druhowie i nastolatkowie odnoszą sukces za sukcesem, zdobywają puchar za pucharem. W czasie wydarzenia podziękowano Jarosławowi Pasikowi za lata wytężonej pracy i ponownie wybrano go prezesem.

Spotkanie rozpoczęto od nagrodzenia tych osób, dzięki którym o OSP Głuchów było niesamowicie głośno w 2015 roku. Mowa oczywiście o młodych zawodnikach MDP Głuchów, którzy dzięki opiece swoich trenerów i własnemu uporowi zdobyli I miejsce podczas XX Międzynarodowego Spotkania Drużyn Pożarniczych CTIF w Opolu. Na tym nie koniec, gdyż tego typu triumfy nie mogły przejść bez echa w województwie czy kraju. Dokonania Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z gminy Kawęczyn i praca wspierającego tę inicjatywę Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej Rzeczpospolitej Polskiej w Kawęczynie zostały nagrodzone w lutym „Rubinowy Hitem 2015”.  Na stosowne podziękowania przyszedł także czas podczas walnego zebrania. Chłopcy w nagrodę otrzymali rowery, zawodnikom i opiekunom MDP przekazano też nagrody pieniężne. Podczas walnego uhonorowani zostali też dojrzalsi mieszkańcy, zasłużeni dla OSP Głuchów.

reklama

Obecnie OSP Głuchów, dysponująca dwoma autami lekkimi, liczy sobie 68 członków – 65 członków czynnych i 3 honorowych. W Głuchowie funkcjonuje Kobieca Drużyna Pożarnicza, 2 chłopięce Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze i 1 dziewczęca.  Druhowie nie próżnują. Nie tylko odnoszą liczne sukcesy na zawodach, ale dbają też o np. wygląd swojego otoczenia.  Jeśli chodzi o remizę w Głuchowie, to ostatnimi czasy dokonano pomalowania elewacji i dachu budynku, wykonano inne prace gospodarcze. W 2015 roku dochody (składki członkowskie, dotacje od ZOSP RP i od jednostek samorządu terytorialnego itp.) wyniosły 38 129 zł. Wydatki osiągnęły poziom 46 592 zł. Plany na przyszłość to m.in budowa garażu i zaplecza na sprzęt techniczny, utwardzenie podjazdów bram garażowych, wykonanie „salki tradycji”, pozyskanie umundurowania i sprzętu (m.in. radiostacja, pompa pływająca Niagara, zestaw hydrauliczny, węże) itd.   .

Dobrze, że są takie jednostki w naszej gminie, gdyż jest od kogo brać przykład. Są sukcesy, są wyniki, a wszystko to jest efektem sumiennej pracy dzień po dniu, rok po roku. Właśnie dzięki takiej pracy samorządowi łatwiej jest wydawać pieniądze na taką właśnie jednostkę, gdyż to procentuje – mówił wójt Jan Nowak.

Sednem walnego zebrania był oczywiście wybór Zarządu na kolejną 5-letnią kadencję. Jego skład wygląda następująco: Jarosław Pasik – prezes,  Tomasz Chojnacki – naczelnik, Mirosław Chorąży – wiceprezes, Mariusz Grzesiak – skarbnik, Joanna Pasik – sekretarz, Mateusz Dewicki – zastępca naczelnika, Jan Szuszfalak – gospodarz, Marta Pasik – kronikarz, Tomasz Szymczak – członek Zarządu.

reklama

Stary-nowy prezes otrzymał nie tylko duże poparcie od strażaków czy samorządowców, ale też kwiaty i podziękowania od młodzieży z drużyn MDP.  W czasie walnego udzielono też absolutorium ustępującemu Zarządowi. – Drodzy państwo. Serdecznie dziękuję za te wszystkie gratulacje, za ciepłe słowa i życzenia. Dziękuję przede wszystkim walnemu zabraniu za wybranie takiego Zarządu. Mam nadzieję, że uda się utrzymać ten kurs, który obraliśmy. Zdaję sobie sprawę, jak będzie to trudne gdyż jako jednostka znaleźliśmy się na tak wysokim punkcie. Mam nadzieję, że druhowie będą dalej wspierać ten Zarząd. Dziękuję wszystkim osobom, z którymi współpracowałem, starałem się współpracować jak mogłem. Jeśli coś kiedyś nie wyszło, to przepraszam. Gdy emocje opadną, na spokojnie przeanalizujemy z druhami, z Zarządem co dalej trzeba robić. To walne zebranie decyduje, Zarząd jest narzędziem w jakimś tam stopniu, ale to walne decyduje – mówił Jarosław Pasik, myśląc już o takich wyzwaniach, jak nadchodzące mistrzostwa w Austrii. 

AW

Podobne artykuły

Kolejny wypadek i ofiara śmiertelna. Czarny...

Kolejny wypadek i ofiara śmiertelna. Czarny piątek...

24 lip.
Druhowie z OSP Kotwasice podsumowali miniony...

Druhowie z OSP Kotwasice podsumowali miniony rok. W...

9 mrz.
Druhowie z OSP Malanów podsumowali 2019 rok

Druhowie z OSP Malanów podsumowali 2019 rok

23 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama