piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

16°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Uczcili 1050-tą rocznicę Chrztu Polski w Kowalach Pańskich

Wideo: Uczcili 1050-tą rocznicę Chrztu Polski w Kowalach Pańskich
 

W dniu 21 marca uczniowie cofnęli się o 1000 lat, do czasów Mieszka I, który podjął jakże ważną decyzję dla Polski - postanowił przyjąć chrzest. W związku z tym uczniowie przybyli do szkoły w strojach Mieszka, Dobrawy, lub słowiańskich.

reklama

W klasach I - III szkoły podstawowej, gimnazjalistki przeprowadziły warsztaty przybliżające tę tematykę a uczniowie klasy VI odegrali scenkę obrazującą Chrzest Polski. Ten wiosenny poranek uczniowie spędzili na przygotowaniu konkursowego plakatu upamiętniającego 1050. rocznicę Chrztu Polski oraz szlifowaniu wiedzy do konkursu Chrzest 966-2016.

Zaangażowania i pracy nie brakowało nikomu, bowiem uczniowie wykonali również Marzanny, które ucharakteryzowane były na Mieszka i Dobrawę. Każda klasa przygotowała inscenizację jednej z legend polskich. Pomysłowość uczniów przeszła nasze oczekiwania. Zwieńczeniem obchodów był wspólny przemarsz ulicami Kowali Pańskich przypominający, jakże ważny dla Polski i Polaków, historyczny fakt przyjęcia chrztu przez Mieszka.

Na sali gimnastycznej odbyło się podsumowanie i przedstawienie dwugodzinnej pracy, w które moc energii włożyli przedstawiciele samorządów uczniowskich. Rozstrzygnięto konkursy na prace plastyczne, strój Mieszka i Dobrawy lub słowiański oraz plakat i wręczono nagrody.

Taka forma obchodów rocznicy Chrztu Polski była dla uczniów ciekawą i nietypową lekcją historii.  

materiał prasowy

Podobne artykuły

Kierowca ciężarówki jechał z 3,7 promila...

Kierowca ciężarówki jechał z 3,7 promila alkoholu we...

19 lip.
Rusza akcja pomocy pogorzelcom z Kowali...

Rusza akcja pomocy pogorzelcom z Kowali Pańskich....

30 mrz.
Nocny pożar domu jednorodzinnego w Kowalach...

Nocny pożar domu jednorodzinnego w Kowalach...

29 mrz.
reklama
reklama
reklama