piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

12°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Gm. Turek: Wezmą 1,6 mln zł pożyczek na kanalizację. Liczą jednak na dotację

Gm. Turek: Wezmą 1,6 mln zł pożyczek na kanalizację. Liczą jednak na dotację
 

W poniedziałek 25 kwietnia odbyła się kolejna sesja Rady Gminy Turek. Uczestniczący w niej samorządowcy jednogłośnie wyrazili zgodę na zaciągnięcie dwóch pożyczek, o łącznej kwocie 1 630 000 zł. Środki te zostaną wykorzystane na rozbudowę sieci kanalizacyjnej. – Póki co budujemy z pożyczki, ale robimy wszystko, by zadania które planujemy, a także te, które wykonaliśmy praktycznie od 2014 orku, złożyć we wniosku do Narodowego Funduszu Środowiska i otrzymać dotację. Póki co budujemy kolejne odcinki ze środków pożyczkowych – mówił wójt Karol Mikołajczyk.

Przyjęcie pierwszej z uchwał oznaczało wyrażenie zgody na zaciągnięcie pożyczki długoterminowej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w wysokości 270 000 zł na realizację takiego przedsięwzięcia, jak budowa kanałów bocznych i odcinka sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Obrzębin, Cisew, Słodków Kolonia i Żuki. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w 2016 roku.

reklama

Ta pożyczka jest umarzalna w 15%. Jeśli spełnimy warunek, że dostarczymy umowę z wykonawcą do 30 czerwca, to umorzenie powinno wzrosnąć do 25%. Przypomnę jeszcze raz, że generalnie się przygotowujemy do złożenia wniosku do otrzymania dotacji na budowę kanalizacji. Zobaczymy, czy nam się to uda w tym drugim naborze, który pewnie ogłoszony będzie w lipcu, czy w trzecim, który prawdopodobnie będzie we wrześniu. Jak sami państwo wiecie mowa jest o umorzeniu do 25%, ale i tak odsetki płacimy od całej sumy, więc to efektywne umorzenie nie jest na poziomie 25%, ale mniejsze. Z kolei dotacja, która chcielibyśmy uzyskać, byłaby na poziomie 64%, więc nie ma porównania – informował wójt.

Drugi z projektów uchwał dotyczył wyrażenia zgody na zaciągnięcie pożyczki długoterminowej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w wysokości 1 360 000 zł na realizację przedsięwzięcia pod nazwą budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Cisew.

Tu zasady są podobne. Pożyczka związana jest z działaniami w tzw. Cisewie „małym”. Chcemy na przełomie tego i przyszłego roku zakończyć budowę kanalizacji na „małym” Cisewie – dodał wójt.

reklama

AW   

Podobne artykuły

W Skęczniewie wybudują kanalizację i przydomowe...

W Skęczniewie wybudują kanalizację i przydomowe...

16 kw.
Czy można dostać dobry kredyt na umowę zlecenie?

Czy można dostać dobry kredyt na umowę zlecenie?

12 st.
Osiem jednostek OSP z gminy Dobra z...

Osiem jednostek OSP z gminy Dobra z dofinansowaniem...

21-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama