środa 28 lipca 2021

Ady, Wiwiany, Sylwiusza

17°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Gm. Turek: Nadali imię SP w Cisewie, nazwali trzy ulice

Gm. Turek: Nadali imię SP w Cisewie, nazwali trzy ulice
 

W poniedziałek 25 kwietnia odbyła się kolejna sesja Rady Gminy Turek. W jej trakcie samorządowcy przyjęli projekty uchwał, dzięki którym swoje nazwy otrzymały nowe ulice, a także podstawówka w Cisewie. Już niebawem patronem szkoły zostanie oficjalnie bardzo znanym pisarz.

Najwięcej zainteresowania wzbudziła nazwa ulicy w Obrzębinie. Mieszkańcy zapragnęli mieszkać przy ul. Józefa Jędrzejowskiego, ale zapewne mało kto poza wnioskodawcami ot tak potrafiłby wyjaśnić, kim ów Jędrzejowski jest. W trakcie sesji wszystkim zainteresowanym wyjaśniono, że chodzi o botanika ze znacznymi osiągnięciami. – Na pewno nie ma takiej ulicy w Turku, w okolicy, może nawet w Polsce – stwierdził wójt Karol Mikołajczyk.

Pozostałe dwie nazwy były nieco mniej „ekscentryczne”, bo oto w Korytkowie niektórzy będą mieszkać przy ul. Jana Brzechwy, a w Słodkowie przy ul. Cyprysowej.

reklama

Który pisarz stanie się patronem Szkoły Podstawowej w Cisewie? Otóż był pomysł, by patronem był np. Jan Paweł II – o czym podczas sesji wspominała dyrektor szkoły – ale ostatecznie będzie nim polski prozaik i poeta, a zarazem felietonista, krytyk teatralny i publicysta Kornel Makuszyński. Dzieci doskonale znają takie jego utwory, jak np. "Szatan z siódmej klasy" i "Szaleństwa panny Ewy", nie jest im obcy też Koziołek Matołek i jego przygody.

AW

Podobne artykuły

Burmistrz Gebler z wotum zaufania i...

Burmistrz Gebler z wotum zaufania i absolutorium za...

24 czerw.
Krótka sesja Rady Gminy Malanów

Krótka sesja Rady Gminy Malanów

9 czerw.
Radni

Radni "PIS i Niezrzeszeni" chcą sesji w sprawie...

5 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama