sobota 15 sierpnia 2020

Marii, napoleona, Stelii

reklama

Spór o Trybunał na sesji Rady Powiatu. Stanowisko nie zostało podjęte

Spór o Trybunał na sesji Rady Powiatu. Stanowisko nie zostało podjęte
 

W środę 27 kwietnia odbyła się kolejna sesja Rady Powiatu Tureckiego. Już na samym początku doszło do małego zamieszania, ponieważ radni musieli zdecydować, czy przychylić się do wniosku radnego Marczewskiego i przyjąć stanowisko, dotyczące Trybunału Konstytucyjnego i tego, co się wokół niego dzieje. Marczewski (SLD) namawiał, z kolei radny Papierkowski (PiS) apelował, by nie mieszać radnych do wielkiej polityki i jak widać te drugie nawoływania przyniosły skutek.

Gwoli ścisłości – Marczewski proponował, by radni przyjęli Stanowisko w sprawie stosowania się władz Powiatu Tureckiego do wyroków Trybunału Konstytucyjnego. Polityk SLD chciał, by samorządowcy pokazali, że w powiecie tureckim funkcjonować będzie stosowanie się także do tych wyroków Trybunału, które nie będą opublikowane w Dzienniku Ustaw.

reklama

Uznając, że wysokie jest ryzyko tak negatywnych skutków bezprawnych działań podjętych wobec Trybunału Konstytucyjnego przez obóz rządzący, Rada Powiatu Tureckiego dla wyjaśnienia wątpliwości powinna wyraźnie wskazać, jakie prawo będzie stosowane przez samorządowe władze Powiatu Tureckiego – przekonywał Marian Mirosław Marczewski.

By można było jednak zagłosować nad przyjęciem takiego stanowiska, najpierw należało wprowadzić stosowny punkt do porządku obrad. Większość radnych nie podzielała jednak entuzjazmu Marczewskiego. Głos w sprawie zabrał Ryszard Papierowski, którzy narzekał na to, że po raz kolejny do pracy Rady Powiatu dorzuca się elementy wielkiej polityki, co nie jest zbyt potrzebne, gdyż trzeba zajmować się lokalnymi problemami. Radny Papierkowski apelował, by ucinać tego typu zakusy i darować sobie owo stanowisko.

Jak się okazało, nawoływania radnego Marczewskiego nie trafiły na podatny grunt. Ogłoszono przerwę w obradach, a tuż po niej większość radnych zdecydowała, by nie wprowadzać wspomnianego punktu do porządku obrad. Mimo wszystko Marian Marczewski poinformował zebranych, że będzie starał się o to, by tzw. Stanowisku w sprawie stosowania się władz Powiatu Tureckiego do wyroków Trybunału Konstytucyjnego nadać w najbliższym czasie bieg jako projektowi uchwały.

AW

Podobne artykuły

Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu...

Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu Powiatu...

30 lip.
Listy do redakcji: Zmarła Krystyna Łybacka

Listy do redakcji: Zmarła Krystyna Łybacka

28 kw.
Listy do redakcji: 1 Maja w koronawirusie

Listy do redakcji: 1 Maja w koronawirusie

23 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama