wtorek 24 września 2019

Dory, Gerarda, Maryny

reklama
Wzorek

Wyszyna: Biegną w pielgrzymce do Częstochowy

Wyszyna: Biegną w pielgrzymce do Częstochowy
 

W niezwykły sposób czas majowego weekendu postanowiła spędzić grupa mieszkańców gminy Władysławów i okolic. Jest to sposób wybitnie aktywnego wypoczynku, ponieważ osoby te uczestnicząc w biegu sztafetowym dotrą aż do Częstochowy.

Wspomniane działanie to inicjatywa Ludowego Zespołu Sportowego Baszta Wyszyna, wspierane też przez Gminę Władysławów i Parafię Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Pielgrzymka swój początek miała właśnie w Wyszynie. Jej uczestnicy spotkali się w sobotę po godz. 16:00, by wspólnie udać się na Mszę Świętą, odprawioną w tamtejszym kościele. O godz. 17:00 pielgrzymka wyruszyła w trasę, liczącą około 190 km.

20 osób pokonuje ów dystans na zasadach sztafety. Bieg trwa nieustannie tzn. gdy kilka osób przebiegnie dystans ok. 5 km, pozostali pielgrzymujący podróżują autokarem. Potem osoby zmęczone zasiadają w pojeździe, a biec może kolejna grupka mieszkańców gminy Władysławów. Jedna osoba z uwagi na kontuzję pielgrzymuje na rowerze.

reklama

Pielgrzymka ,,Biegiem do Częstochowy 2016” dotrzeć ma do celu już 1 maja.

AW

Podobne artykuły

Radość, łzy, jęk zmęczenia? to po prostu IV...

Radość, łzy, jęk zmęczenia? to po prostu IV...

18 sierp.
Po raz 168 wyruszyła pielgrzymka z Turku do Galewa

Po raz 168 wyruszyła pielgrzymka z Turku do Galewa

6 sierp.
Łukasz Wardeński finalistą Ogólnopolskiego...

Łukasz Wardeński finalistą Ogólnopolskiego Konkursu...

02-12-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama