Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Od stu lat służą pomocą i doświadczeniem. Druhowie z OSP Żeronice dumni ze swej historii

Od stu lat służą pomocą i doświadczeniem. Druhowie z OSP Żeronice dumni ze swej historii
 

Już od stu lat każdego dnia i każdej nocy zwarci i gotowi dbać o zdrowie i bezpieczeństwo lokalnych mieszkańców. Ich historia sięga czasów I Wojny Światowej, kiedy trzy niewielkie wioski – Żeronice, Żeroniczki i Bądków postanowiły zawiązać OSP. Po dziś dzień służą pomocą i doświadczeniem pobliskim jednostkom.

Wczorajszy dzień dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Żeronicach był dniem szczególnym. Na placu apelowym w pobliżu remizy odbyła się uroczystość Gminnych Obchodów Dnia Strażaka połączona z jubileuszem stulecia powstania OSP Żeronice. Uroczystość rozpoczęto od modlitw w intencji strażaków podczas mszy świętej w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Boleszczynie. Po zakończeniu mszy zgromadzeniu udali się na plac remizy, gdzie poprowadzono dalszą część uroczystości.

reklama

Po oficjalnym rozpoczęciu i powitaniu gości wszyscy zgromadzeni mieli okazję poznać zarys historyczny jednostki od początków jej działalności. Kluczowym momentem oficjalnej części obchodów było przyznanie odznaczeń druhom szczególnie zaangażowanym w życie jednostki i wspólną działalność. Druhowie zostali odznaczeni Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Medalami. Przyznano również odznaki z tytułu Strażak Wzorowy oraz za Wysługę Lat, a za wieloletnie zaangażowanie i nieoceniony wkład pracy w realizacje celów stowarzyszenia nadano również tytuł Honorowego Członka OSP.

Po tej uroczystej i wzniosłej chwili nadszedł moment na gratulacje i podziękowania od zaproszonych gości. Na zakończenie zagrała orkiestra dęta Dobra- Żeronice, która również w tym roku obchodzi jubileusz 25- lecia. W tym momencie wszyscy chętni mogli wpisywać się do pamiątkowej księgi przygotowanej na okoliczność jubileuszu, a po koncercie orkiestry udano się na poczęstunek.

go

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44

Podobne artykuły

15 lat w Baszcie! Klub z Wyszyny świętuje swoje...

15 lat w Baszcie! Klub z Wyszyny świętuje swoje...

3 paźd.
Druhowie z OSP Janiszew mistrzami powiatu...

Druhowie z OSP Janiszew mistrzami powiatu...

12 wrz.
Viribus unitis wyznacza drogę. 110 lat...

Viribus unitis wyznacza drogę. 110 lat historii,...

1 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama