wtorek 27 lipca 2021

Aureliusza, Natalii, Rudolfa

18°C lekkie zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Od stu lat służą pomocą i doświadczeniem. Druhowie z OSP Żeronice dumni ze swej historii

Od stu lat służą pomocą i doświadczeniem. Druhowie z OSP Żeronice dumni ze swej historii
 

Już od stu lat każdego dnia i każdej nocy zwarci i gotowi dbać o zdrowie i bezpieczeństwo lokalnych mieszkańców. Ich historia sięga czasów I Wojny Światowej, kiedy trzy niewielkie wioski – Żeronice, Żeroniczki i Bądków postanowiły zawiązać OSP. Po dziś dzień służą pomocą i doświadczeniem pobliskim jednostkom.

Wczorajszy dzień dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Żeronicach był dniem szczególnym. Na placu apelowym w pobliżu remizy odbyła się uroczystość Gminnych Obchodów Dnia Strażaka połączona z jubileuszem stulecia powstania OSP Żeronice. Uroczystość rozpoczęto od modlitw w intencji strażaków podczas mszy świętej w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Boleszczynie. Po zakończeniu mszy zgromadzeniu udali się na plac remizy, gdzie poprowadzono dalszą część uroczystości.

reklama

Po oficjalnym rozpoczęciu i powitaniu gości wszyscy zgromadzeni mieli okazję poznać zarys historyczny jednostki od początków jej działalności. Kluczowym momentem oficjalnej części obchodów było przyznanie odznaczeń druhom szczególnie zaangażowanym w życie jednostki i wspólną działalność. Druhowie zostali odznaczeni Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Medalami. Przyznano również odznaki z tytułu Strażak Wzorowy oraz za Wysługę Lat, a za wieloletnie zaangażowanie i nieoceniony wkład pracy w realizacje celów stowarzyszenia nadano również tytuł Honorowego Członka OSP.

Po tej uroczystej i wzniosłej chwili nadszedł moment na gratulacje i podziękowania od zaproszonych gości. Na zakończenie zagrała orkiestra dęta Dobra- Żeronice, która również w tym roku obchodzi jubileusz 25- lecia. W tym momencie wszyscy chętni mogli wpisywać się do pamiątkowej księgi przygotowanej na okoliczność jubileuszu, a po koncercie orkiestry udano się na poczęstunek.

go

Podobne artykuły

Walne Zgromadzenie w Stowarzyszeniu

Walne Zgromadzenie w Stowarzyszeniu "Nadzieja"...

24 czerw.
Pięć par świętowało 50-lecie zawarcia związku...

Pięć par świętowało 50-lecie zawarcia związku...

18 czerw.
25-lecie Kawęczyniaka

25-lecie Kawęczyniaka

10 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama