piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

16°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Uczniowie z Dobrej dołączyli do bicia rekordu. Wspólnie czytali fragment Potopu

Uczniowie z Dobrej dołączyli do bicia rekordu. Wspólnie czytali fragment Potopu
 

W ramach obchodów 170 rocznicy urodzin Henryka Sienkiewicza, 100 rocznicy śmierci Noblisty oraz 50-lecia powstania Muzeum w Woli Okrzejskiej  dnia 5 maja uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  w Dobrej przyłączyli się do akcji  Ustanawiania Rekordu Polski „Jak najwięcej osób czytających wspólnie Sienkiewicza".

Bezpośrednie spotkanie z twórczością Patrona Szkoły rozpoczęło się punktualnie o godzinie 10.00 od wspólnego odczytania fragmentu „Potopu". Następnie uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum na czele z panem Dyrektorem oraz nauczycielami i absolwentami szkoły zaprezentowali fragmenty takich dzieł jak „Ouo vadis", „W pustyni i w puszczy", „Pan Wołodyjowski", "Bez dogmatu", „Ogniem i mieczem", „Latarnik", „Szkice węglem", „Krzyżacy"... i wiele innych dzieł wieszcza narodu polskiego. 

reklama

Udział w przedsięwzięciu bicia rekordu był kolejnym punktem obchodów Roku Sienkiewiczowskiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobrej. W akcji propagującej czytelnictwo oraz twórczość patrona Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrej wzięło udział 275 osób. Całej akcji kibicowali i pełnili funkcję niezależnych świadków  zaproszeni funkcjonariusze policji.

Niewątpliwie całe przedsięwzięcie cieszyło się szerokim zainteresowaniem dzieci, młodzieży i nauczycieli naszej szkoły. Przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze, a nietypowa lekcja języka polskiego na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczniów.

materiał prasowy

Podobne artykuły

Przystań zaprasza na darmowe zajęcia i...

Przystań zaprasza na darmowe zajęcia i warsztaty....

15 mrz.
Foteliki Romer Kidfix - czy warto wybrać model...

Foteliki Romer Kidfix - czy warto wybrać model marki...

23-12-2020
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w "Czwórce"

30-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama