poniedziałek 28 września 2020

Libuszy, Wacławy, Wacława

reklama

"Bądźmy zdrowi - wiemy, więc działamy" - I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu

 

Zdrowie jest najważniejszym darem i sprzymierzeńcem człowieka, zapewniającym radość życia, sukces, szczęście osobiste i zawodowe. Współczesny świat dąży do kształtowania pożądanych postaw i zachowań prozdrowotnych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Dlatego też tak ważne są działania mające na celu propagowanie edukacji zdrowotnej na wielu płaszczyznach codziennego życia.

W dniu 11 maja 2016 r. w Zespole Szkół we Władysławowie odbył się I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu. Organizacją Konkursu w Zespole Szkół zajęły się panie: Małgorzata Suchanek – pedagog oraz pani Agnieszka Majda – nauczyciel wychowania fizycznego.

reklama

A wstępie powitano przybyłych gości w osobach: panią Annę Kowalczyk – zastępcę Dyrektora Zespołu Szkół we Władysławowie, panie: Kamilę Frątczak i Karolinę Błaszczyk z Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Turku, nauczycieli i opiekunów, a przede wszystkim Uczniów szkół gimnazjalnych z Malanowa, Słodkowa, Turku, Tuliszkowa, Wyszyny, Grzymiszewa i Władysławowa. W Konkursie łącznie wzięło udział 21 uczestników.

Oficjalnego otwarcia Konkursu dokonały mażoretki z Gimnazjum we Władysławowie, po czym kilka słów do Uczniów i ich opiekunów skierowała pani Anna Kowalczyk – zastępca Dyrektora Zespołu Szkół we Władysławowie, życząc powodzenia w zmaganiu się z pytaniami konkursowymi.

Zanim Uczniowie rozpoczęli rozwiązywanie testu konkursowego serdeczne podziękowania za wsparcie skierowano w stronę sponsorów: Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Turku, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Firmie KUPIEC z Paprotni, Radzie Rodziców Gimnazjum oraz Samorządowi Uczniowskiemu.

reklama

Konkurs Wiedzy o Zdrowiu składał się z 30 pytań testowych, na rozwiązanie których uczestnicy mieli 45 minut. Nie obyło się bez ustnej ,,dogrywki”, albowiem dwoje uczniów zdobyło tę samą liczbę punktów. W skład komisji konkursowej weszły panie: Kamila Frątczak i Karolina Błaszczyk – z Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Turku, Emilia Rybarska oraz Anna Jońska-Choinka – nauczyciele Zespołu Szkół we Władysławowie.

W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników Konkursu dla gości przygotowano miłe atrakcje, m. in.: wysłuchaliśmy utworu pt. "Gimnastyka" w wykonaniu Marty Kałuża – uczennicy klasy III gimnazjum, piosenkę "Sportowe marzenia", którą zaprezentowała Anna Knebel z klasy I gimnazjum, zaproszono gości do udziału w zabawie integracyjnej "Taniec belgijski", do rozwiązania łamigłówki, obejrzenia ciekawego filmiku o cukrach. Dla gości przygotowano także coś dla ciała, czyli poczęstunek.

Uczestnicy Konkursu z niecierpliwością oczekiwali wyników. Każdy z uczniów otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek. I miejsce w I Powiatowym Konkursie Wiedzy o Zdrowiu zajęła - Oliwia Dembińska, II miejsce - Dominika Karolewska i III miejsce – Krystian Mielcarek – uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Malanowie.

Laureatom złożono serdeczne gratulacje i podziękowano Wszystkim za przybycie, a także już dziś zaproszono Uczniów i ich nauczycieli na kolejną edycję Konkursu już w przyszłym roku.

E. M. - materiał prasowy

Podobne artykuły

III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu

III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu

22-05-2018
Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu w I LO...

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu w I LO...

11-04-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama