piątek 22 stycznia 2021

Dominiki, Mateusza, Wincentego

reklama

Wianki, konie, zawody OSP i 10-lecie Gromu. Oto początek wakacji

Wianki, konie, zawody OSP i 10-lecie Gromu. Oto początek wakacji
 

Rozpoczął się czas wakacji. W pierwszy weekend lata nie warto siedzieć w domu. Oto atrakcje, które na nas czekają.

Piątek:

reklama

Ostatnie dni wiosny i początek lata to nie tylko zakończenie roku szkolnego, które celebrować będzie młodzież. To także czas, gdy bawimy się z okazji tradycyjnej Nocy Kupały. Moment ten świętowany będzie także w Tuliszkowie podczas przygotowanej z tej okazji biesiady. Do zabawy zapraszają Tulibabki i przyjaciele. Impreza odbędzie się w dniu 24 czerwca. Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 18:30. Wtedy to zainteresowani mieszkańcy spotkają się w parku w Tuliszkowie. Ludowa biesiada zapewni sporo atrakcji. Będzie to okazja nie tylko do wysłuchania ludowych przyśpiewek, ale też do kultywowania dawnych obrzędów. Nie zabraknie smacznego poczęstunku.

Wiele dziać się będzie także w Turku. O godz. 18:00 w Parku Miejskim rozpoczną się Sobótkowe Wianki. W programie imprezy m.in. występy zespołów „Turkowianki”, „Marynia”, „Hands up” i „Danielo” oraz podsumowanie konkursu na najładniejszy wianek. Nie zabraknie też stoisk gastronomicznych i dmuchanych zamków. O godz. 18:00 warto wybrać się też na nieco bardziej kameralne wydarzenie. W kościele ewangelicko-augsburskim w Turku wystąpi Tomasz Żółtko.

Sobota:

reklama

W sobotę już od rana warto śledzić to, co dzieje się w Malanowie. Odbędzie się tam Turniej Piłki Nożnej „Malanów Cup”. Od godz. 9:00 rywalizować będzie kategoria Orlik, od 11:00 kategoria Młodzik Starszy, a o godz. 13:00 rozpoczną się potyczki Seniorów KS Grom Malanów, Juniorów oraz zespołu złożonego z byłych zawodników i działaczy Gromu. Gdy skończą się sportowe emocje, niejedna osoba zajrzy zapewne do pobliskich Kotwasic, gdzie w godzinach popołudniowych trwać będzie festyn dla całych rodzin.

Festynowy klimat będzie także i w Turku. O godz. 17:00 na placu Zawiszy rozpocznie się Festyn Osiedlowy. Na wydarzenie zapraszają Zarządy Osiedli nr 4 i nr 8 oraz Urząd Miasta w Turku, a także Burmistrz Miasta Turku, OSiR, Muzeum Miasta Turku, radni Mariola Pacześna i Roman Groblica, Restauracja Pub 69. Na gości czekać będą takie atrakcje, jak konkursy i zabawy z nagrodami, darmowe dmuchańce, przejażdżki bryczką itp.

Niedziela:

26 czerwca czekają nas dwie duże sportowe imprezy w powiecie. O godz. 13:00 w Russocicach rozpoczną się II Gminne Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi. Imprezę uświetni koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej oraz pokaz w wykonaniu kawalerzystów ze „Szwadronu Ziemi Konińskiej”. Nieco później, bo o godz. 14:00, w Turkowicach rozpoczną się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze.

AW
Ps. Wielu mieszkańców naszego powiatu wybierze się też w niedzielę na Targi Rolnicze do Kościelca.

Podobne artykuły

Wideo: Aleksandra Wypchło zdobywa...

Wideo: Aleksandra Wypchło zdobywa Wicemistrzostwo...

16-09-2020
Wideo:

Wideo: "Piknik dla Przyszłości" z Tomaszem Trelą....

13-09-2020

"Piknik dla przyszłości" w Turku z gościem...

09-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama