piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

16°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Sukces Julii w antynarkotykowym konkursie

Sukces Julii w antynarkotykowym konkursie - foto: KWP Poznań / KPP Turek / www.turek.policja.gov.pl
foto: KWP Poznań / KPP Turek / www.turek.policja.gov.pl 

Kilkaset osób uczestniczyło w gali finałowej programu profilaktycznego „Dopalacze niszczą życie”. Areną tego profilaktycznego przedsięwzięcia był Teatr Wielki w Poznaniu. Podczas uroczystości rozstrzygnięto wojewódzki etap konkursu na najlepszy spot i plakat o tematyce antynarkotykowej. III miejsce w województwie w kategorii plakat zdobyła Julia Włodarczyk z Przykony.

21 czerwca br. na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu odbyła się gala finałowa programu profilaktycznego „Dopalacze niszczą życie” oraz przegląd teatralny grup młodzieży, działających w programie „Profilaktyka a Ty”. Uroczystą galę poprowadzili podinsp. Grzegorz Sieradzki oraz kom. Michał Królikowski z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Na początku spotkania zgromadzonych przywitał Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Tomasz Trawiński. Następnie do młodzieży zwrócili się zaproszeni goście, w tym przedstawiciele lokalnego samorządu oraz przedstawiciele instytucji, które na co dzień wspierają Policję w edukacji młodzieży na temat uzależnień. Wszyscy podkreślali dużą wagę tego typu przedsięwzięć. 

W wydarzeniu udział wzięła młodzież z wielkopolskich szkół. Kilkaset osób obejrzało spektakle teatralne, przygotowane przez grupy PaT działające na terenie naszego województwa. Przedstawienia dotyczyły tematyki zagrożeń, które czyhają na młodzież, czyli przemocy, odrzucenia oraz uzależnień. Młodzież pokazała w nich jak wielka rolę w życiu człowieka odgrywa rodzina i przyjaciele oraz jak ważne jest wsparcie najbliższych w sytuacjach kryzysowych.  Wszystkie przedstawienia zebrały gromkie brawa od publiczności.

Pomiędzy spektaklami teatralnymi policjanci wręczyli nagrody laureatom konkursu w kategorii na najlepszy spot filmowy i plakat o tematyce antynarkotykowej. Nasz powiat reprezentowali finaliści etapu powiatowego, Julia Włodarczyk  oraz Jakub Matuszak i Paweł Zieliński.

reklama

Jury doceniło pracę Julii Włodarczyk, która zajęła 3 miejsce w województwie.

Gala w Teatrze Wielkim w Poznaniu odbyła się w ramach ogólnopolskiego programu „Profilaktyka a Ty” oraz programu organizowanego przez Wydział Prewencji KWP w Poznaniu „Obserwatorium zagrożeń dla młodych ludzi”. W organizację wydarzenia włączyły się także następujące instytucje: Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski w Poznaniu, Kuratorium Oświaty, Sąd Okręgowy, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej oraz Wydział Studiów Edukacyjnych UAM w Poznaniu.

Źródło: KWP Poznań / KPP Turek

Podobne artykuły

Wideo: Zatrzymani za wymuszenia rozbójnicze i...

Wideo: Zatrzymani za wymuszenia rozbójnicze i...

16 czerw.
Dwie osoby zatrzymane za posiadanie zakazanych...

Dwie osoby zatrzymane za posiadanie zakazanych...

7 czerw.
Wideo: Narkotyki, pościg i znieważenie...

Wideo: Narkotyki, pościg i znieważenie policjantów....

29 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama