piątek 21 luty 2020

Eleonory, Lenki, Kiejstuta

reklama

Bezpieczna woda w Przykonie

Bezpieczna woda w Przykonie
 

W dniu 10 lipca 2016 roku policjanci z Zespołu Nieletnich i Patologii naszej komendy  oraz dzielnicowy gminy Przykona zorganizowali akcję profilaktyczną Bezpieczna Woda. Akcja prowadzona była wspólnie z ratownikami WOPR, na czele z Panem Józefem Ściborem oraz ratownikiem medycznym Panią Elżbietą Niespodziańską z Iva-Pit. Akcję zorganizowano na terenie kąpieliska przy zbiorniku wodnym w Dąbrowie.

W niedzielę  10  lipca policjanci z Zespołu Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Turku i dzielnicowy gminy Przykona asp.sztab. Krzysztof Kowalczyk  przeprowadzili działania informacyjno-edukacyjne Bezpieczna Woda. Akcję zorganizowali wspólnie z ratownikami medycznymi z firmy Iva-Pit oraz ratownikami WOPR. Na miejsce działań wybrano kąpielisko nad zbiornikiem wodnym w miejscowości Dąbrowa gmina Przykona.

reklama

Celem było propagowanie zasad bezpiecznego zachowania nad wodą. Ratownicy WOPR uczyli wypoczywających węzłów ratowniczych. Najmłodsi mogli przepłyną się łodzią ratowniczą. Natomiast ratownicy medyczni z Iva-Pit uczyli wypoczywających udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wszystkie osoby otrzymały ulotki informacyjne jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą. Całe przedsięwzięcie ukierunkowane było na zwiększenie świadomości o bezpiecznym wypoczynku nad wodą. W najbliższym czasie akcja zostanie powtórzona również nad zbiornikiem w Dąbrowie.

Źródło: KPP Turek

Podobne artykuły

Kolejny nocny pożar na parkingu. Spłonęło BMW...

Kolejny nocny pożar na parkingu. Spłonęło BMW na POW

z wczoraj
Policjanci o cyberzagrożeniach z uczniami i...

Policjanci o cyberzagrożeniach z uczniami i...

18 lt.
Próba wyłudzenia 40 tyś zł na policjanta....

Próba wyłudzenia 40 tyś zł na policjanta. Mieszkanka...

5 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama