sobota 18 września 2021

Ireny, Irminy, Stanisława

12°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Z XIX sesji Rady Miejskiej w Tuliszkowie

Z XIX sesji Rady Miejskiej w Tuliszkowie
 

Zazwyczaj w okresie wakacyjnym radni nie spotykają się na obradach, ale nie jest to żelazną regułą. Są sprawy nie cierpiące zwłoki i wtedy nawet w okresie urlopowym samorządowcy zajmują się przyjmowaniem uchwał. Tak było podczas krótkiej XIX sesji Rady Miejskiej w Tuliszkowie w dniu 12 lipca.

Na początek radni i sołtysi wysłuchali sprawozdania burmistrza z działalności w okresie międzysesyjnym. Potem przyszedł czas na zajęcie się dwoma projektami uchwał - w sprawie określenia terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie opadami komunalnymi na terenie Gminy i Miasta Tuliszków, a także w sprawie wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właściciela nieruchomości na terenie Gminy i Miasta Tuliszków.

reklama

Jesteśmy zobowiązani do tego, żeby zaktualizować uchwałę poprzez doprecyzowanie jej oraz zapisanie konkretów, kiedy te płatności mają nastąpić i z jakiego okresu są płacone. Przedtem nie mieliśmy tego jednoznacznie zapisanego. W wyniku nowelizacji przepisów nie moglibyśmy w tej chwili tych opłat prowadzić, zbierać. Stąd ta uchwała będzie nam załatwiała wymóg ustawowy. Opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi uiszcza się bez wezwania, z częstotliwością co dwa miesiące, płatne „z dołu”. Podajemy też terminy. To dookreślenie musiało w uchwale nastąpić. To właściwie główny powód zwołania dzisiejszej sesji – wyjaśniał burmistrz Ciesielski, a radni przyjęli uchwały.

AW

Podobne artykuły

W weekend

W weekend "Sprzątanie świata - Polska 2021". Do...

16 wrz.
Kontrole na drogach powiatu w ramach akcji...

Kontrole na drogach powiatu w ramach akcji "Stop...

8 wrz.
Burmistrz Gebler z wotum zaufania i...

Burmistrz Gebler z wotum zaufania i absolutorium za...

24 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama