piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Z XIX sesji Rady Miejskiej w Tuliszkowie

Z XIX sesji Rady Miejskiej w Tuliszkowie
 

Zazwyczaj w okresie wakacyjnym radni nie spotykają się na obradach, ale nie jest to żelazną regułą. Są sprawy nie cierpiące zwłoki i wtedy nawet w okresie urlopowym samorządowcy zajmują się przyjmowaniem uchwał. Tak było podczas krótkiej XIX sesji Rady Miejskiej w Tuliszkowie w dniu 12 lipca.

Na początek radni i sołtysi wysłuchali sprawozdania burmistrza z działalności w okresie międzysesyjnym. Potem przyszedł czas na zajęcie się dwoma projektami uchwał - w sprawie określenia terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie opadami komunalnymi na terenie Gminy i Miasta Tuliszków, a także w sprawie wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właściciela nieruchomości na terenie Gminy i Miasta Tuliszków.

reklama

Jesteśmy zobowiązani do tego, żeby zaktualizować uchwałę poprzez doprecyzowanie jej oraz zapisanie konkretów, kiedy te płatności mają nastąpić i z jakiego okresu są płacone. Przedtem nie mieliśmy tego jednoznacznie zapisanego. W wyniku nowelizacji przepisów nie moglibyśmy w tej chwili tych opłat prowadzić, zbierać. Stąd ta uchwała będzie nam załatwiała wymóg ustawowy. Opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi uiszcza się bez wezwania, z częstotliwością co dwa miesiące, płatne „z dołu”. Podajemy też terminy. To dookreślenie musiało w uchwale nastąpić. To właściwie główny powód zwołania dzisiejszej sesji – wyjaśniał burmistrz Ciesielski, a radni przyjęli uchwały.

AW

Podobne artykuły

Wójt Mikołajczyk nie zamknie szkoły w...

Wójt Mikołajczyk nie zamknie szkoły w Słodkowie....

26 wrz.
Wszystko wskazuje na to że bloki komunalne...

Wszystko wskazuje na to że bloki komunalne jednak...

22 wrz.
Do trzech razy sztuka. Jak burmistrz Gebler...

Do trzech razy sztuka. Jak burmistrz Gebler uciekł...

13 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama