niedziela 27 września 2020

Damiana, Mirabeli, Wincentego

reklama

Dobra: Pieniądze dla Wichru na wyciągnięcie ręki. Władze zapewniły 40 000 zł

Dobra: Pieniądze dla Wichru na wyciągnięcie ręki. Władze zapewniły 40 000 zł
 

Już w sierpniu Wicher Dobra rozpocznie rywalizację w IV lidze. To większy prestiż niż „okręgówka”, ale i większe koszty. Sprawa budziła wiele emocji, wiele osób czekało co zrobią burmistrz i radni w kwestii zapewnienia wsparcia finansowego. Sesja Rady Miejskiej w dniu 28 lipca pokazała, że owo wsparcie jest.

Od wielu miesięcy trwała akcja „IV liga w Dobrej” i za jej sprawą właśnie w Dobrej zaczęły dziać się rzeczy niespotykane. Co oczywiste, o awans walczyli piłkarze na boisku, ale imponująca była też otoczka, towarzysząca Wichrowi. W miasteczku odbywały się różnorakie imprezy sportowe, były i turnieje na hali, było MMA, odbyła się także gala boksu. Przez chwilę wydawało się, że owo „przygotowaniu gruntu” pod IV ligę nie zostanie do końca zrealizowane. Oto bowiem Wicher zajął II miejsce w tabeli ligi okręgowej, które nie gwarantowało awansu. Propozycja jednak pojawiła się, ponieważ triumfator – Strażak Licheń Stary – do IV ligi się nie wybiera, więc okazję tę może wykorzystać Wicher. Może i to robi.

reklama

Koniec końców okazało się, że jeśli władze MGLKS Wicher Dobra i piłkarze, będąc w pełni świadomi odpowiedzialności, podejmą wyzwanie awansu, to gmina postara się pomóc środkami budżetowymi, które jednak są ograniczone. Wiadomo, że ważne jest też pozyskanie pieniędzy od sponsorów. Wizja ta nie przeraziła jednak miłośników piłki z Dobrej i tak oto w lipcu Zarząd klubu przyjął uchwałę, dotyczącą wejścia drużyny do IV Ligi.

Historia miała swój ciąg dalszy podczas sesji Rady Miejskiej w Dobrej w dniu 28 lipca. Wtedy to radni zajęli się m.in. przyjęciem poprawek budżetowych. Samorządowcy zdecydowali, że 40 000 zł przeznaczone zostanie na ogłoszenie dodatkowego konkursu na rozwój sportu na terenie gminy w roku 2016. Jest to szansa dla MGLKS Wicher Dobra na pozyskanie środków, które niewątpliwie przydadzą się w rundzie jesiennej. Obecnie trwa też przystosowywanie boiska do wymogów wyższej klasy rozgrywkowej.

AW

Podobne artykuły

Andrzej Wojtkowiak za obniżeniem diet....

Andrzej Wojtkowiak za obniżeniem diet. Większość...

23 wrz.
Sesja Rady Miejskiej w Turku. Radni chcą...

Sesja Rady Miejskiej w Turku. Radni chcą odbudowy...

18 wrz.
Tuliszków. 9 godzin obrad Rady Miejskiej i brak...

Tuliszków. 9 godzin obrad Rady Miejskiej i brak...

10 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama