czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Malanów: Nagrodzili wybitnych uczniów. Przed Ewą i Dawidem świetlana przyszłość

Malanów: Nagrodzili wybitnych uczniów. Przed Ewą i Dawidem świetlana przyszłość
 

W czwartek 25 sierpnia odbyła się XX sesja Rady Gminy Malanów. Jednym z jej bardziej emocjonujących momentów było wręczenie stypendiów za szczególne osiągnięcia naukowe dla byłych już uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Malanowie.

By osiągać rewelacyjne wyniki w nauce wcale nie trzeba być uczniem szkoły w Warszawie czy Poznaniu. Można wybijać się ponad przeciętność także w takich niewielkich miejscowościach, jak Malanów. Udowodniła to dwójka młodych, ambitnych ludzi – Ewa i Dawid. Nastolatkowie są laureatami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Jak zauważyła dyrektor Krystyna Sobczak, szkoła miała już uczniów, którzy świetnie radzili sobie np. z chemią czy fizyką, a teraz przyszedł na inne dziedziny wiedzy.

reklama

Ewa Raszewska to laureatka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego, do którego przygotowywała się pod okiem pani Beaty Woźniak. Dawid Cyls natomiast odniósł podwójny sukces - w Wojewódzkim Konkursie Historycznym, a także w Wojewódzkim Konkursie Geograficznym. O jak najlepsze konkursowe przygotowanie Dawida zadbały panie Krystyna Nykiel i Elżbieta Wietrzyk.

Podczas sesji gratulowano uczniom, jak również rodzicom i nauczycielom. Dyrektor Sobczak wspominała, że wybitni nastolatkowie uczestniczyli w życiu szkoły i lokalnej społeczności na najróżniejsze sposoby. Nie tylko osiągając świetne wyniki na konkursach, ale też biorąc udział w apelach i akademiach, realizując się w harcerstwie czy sporcie. Osiągania takich sukcesów gratulował Ewie i Dawidowi m.in. wójt Sławomir Prentczyński. Także przewodniczący Rady Gminy Andrzej Toms był przekonany o tym, że młodzi ludzie są na dobrej drodze do tego, by osiągnąć w życiu wiele. By zdobyć wiedzę, która w przyszłości będzie procentować.

Ponadto podczas sesji zapoznano się z Informacją z wykonania budżetu gminy za pierwsze półrocze 2016 roku, informacją o pracy wójta w okresie międzysesyjnym i realizacji uchwał Rady Gminy, naniesiono zmiany do budżetu, przyjęto projekt uchwały w sprawie w sprawie zasad wnoszenia, cofania i zbywania przez Wójta Gminy Malanów udziałów i akcji w spółkach prawa handlowego itd.

reklama

AW

Podobne artykuły

Stypendia Wójta Gminy Przykona dla absolwentów...

Stypendia Wójta Gminy Przykona dla absolwentów szkół...

04-09-2019
Docenili najzdolniejszych podczas sesji rady...

Docenili najzdolniejszych podczas sesji rady gminy -...

28-08-2019
Malanów: Wezmą 2 mln kredytu na drogi w...

Malanów: Wezmą 2 mln kredytu na drogi w Feliksowie,...

30-08-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama