Dni Turku i Gminy Turek już za 5 dni!

wtorek 03 sierpnia 2021

Augustyna, Kamelii, Lidii

13°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Tokary: Gratulowali nowej sołtys. Małgorzata Skurczak-Szymańska będzie miała sporo pracy

Tokary: Gratulowali nowej sołtys. Małgorzata Skurczak-Szymańska będzie miała sporo pracy
 

Przez wiele lat sołtysem w Tokarach była „ikona” lokalnego samorządu, ś.p. Konrad Ambroziak. Był on nawet dwukrotnym zdobywcą tytułu Sołtysa Roku „Gazety Sołeckiej”. Teraz funkcję tę przejęła Małgorzata Skurczak-Szymańska, przed którą niełatwe zadanie sprostania wysokim oczekiwaniom mieszkańców.

Ś.p. Konradowi Ambroziakowi można było pozazdrościć nie tylko osiągnięć, ale i wigoru. Imponujący był też staż jego sołtysowania, ponieważ samorządowiec działał dla lokalnej społeczności na wspomnianym stanowisku od roku 1974! W skład sołectwa pana Konrada Ambroziaka wchodziły takie miejscowości, jak Tokary Pierwsze, Okręglica i Tokary Drugie. Mieszkańcy gminy Kawęczyn pamiętają doskonale, że pan Konrad Ambroziak został Sołtysem Roku w Ogólnopolskim Konkursie ,,Gazety Sołeckiej’” po raz pierwszy w roku 2005. Miał wówczas 69 lat, więc jak łatwo policzyć tegoroczny tytuł Sołtysa Roku zdobył mając już 80-tkę. Pan Konrad Ambroziak uczestniczył w życiu swej miejscowości na rozmaite sposoby, wszakże był m.in. członkiem OSP w Tokarach.

reklama

Niestety, sołtysa Ambroziaka nie ma już wśród nas. Z tego powodu w Tokarach wybrano nowego sołtysa, a właściwie sołtyskę. Mieszkańcy swoje zaufanie okazali Małgorzacie Skurczak-Szymańskiej. Podczas sesji Rady Gminy Kawęczyn w dniu 31 sierpnia pani Małgorzacie wejścia to samorządowej „rodziny” gratulowali wójt Jan Nowak i przewodniczący Rady Gminy Piotr Gebler. Nie zabrakło też bukietu kwiatów.

Małgorzata Skurczak-Szymańska pokazała, że jest osoba pełną optymizmu i chętną do pracy. Podczas sesji wyraziła nadzieję, iż będzie jej się dobrze współpracować z wójtem, Urzędem Gminy oraz innymi samorządowcami, dzięki czemu będzie skutecznie realizować swoje obowiązki i zamierzenia.

AW

Podobne artykuły

Gmina Malanów: Zmiana władz w sołectwie Miłaczewek

Gmina Malanów: Zmiana władz w sołectwie Miłaczewek

27 lip.
Burmistrz Gebler z wotum zaufania i...

Burmistrz Gebler z wotum zaufania i absolutorium za...

24 czerw.
Krótka sesja Rady Gminy Malanów

Krótka sesja Rady Gminy Malanów

9 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama