wtorek 27 września 2022

Damiana, Mirabeli, Wincentego

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Przygoda z kulturą władysławowskich seniorów

Przygoda z kulturą władysławowskich seniorów
 

Przed laty Jerzy Stuhr przekonywał, że "śpiewać każdy może", a dziś Stowarzyszenie "Koniczynka" we Władysławowie przekonuje nas, że odbiorcą wysokiej kultury też każdy być może, oczywiście przy odrobinie wysiłku i dobrej woli.

Ostatnia upalna niedziela tegorocznych wakacji (28 sierpnia) z pewnością na długo pozostanie w pamięci seniorów z gminy Władysławów i to wcale nie za sprawą wyjątkowej aury. Powodem tego jest wyjazd do Poznania i udział w niecodziennym wydarzeniu kulturalnym jakim był koncert "Bogusław Kaczyński in Memoriam" poświęcony człowiekowi o nietuzinkowej osobowości i wyjątkowej miłości do muzyki, a przy tym postaci niezwykle medialnej i popularnej.

reklama

To doniosłe wydarzenie miało miejsce w auli Uniwersytetu im A. Mickiewicza, a w roli konferansjera wystąpił Mirosław Pietras, przyjaciel Bogusława Kaczyńskiego oraz znany z mediów propagator muzyki klasycznej. Na scenie pojawili się artyści operowi, którzy wykonywali ulubione przez patrona koncertu arie operowe i operetkowe, sprawiając tym samym publiczności prawdziwą muzyczną ucztę. Jej ważną częścią była też muzyka z na żywo w wykonaniu Orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu kierowanej przez Agnieszkę Nagórkę.

Występy artystów przeplatano wspomnieniami i anegdotami, których bohaterem był B. Kaczyński, w związku z czym na scenie pojawiali się też jego przyjaciele ze swymi opowieściami, wśród których na absolutne wyróżnienie zasługuje wystąpienie Barbary Wachowicz. Koncert był też połączony z promocją najnowszej książki Sławomira Pietrasa "Felietony muzyczne", którą można było nabyć podczas antraktu od samego autora, razem z jego autografem.

Udział w tak profesjonalnie przygotowanym wydarzeniu kulturalnym z pewnością dostarczył naszym seniorom wielu niezapomnianych duchowych doznań. Wyjazd na koncert zorganizowany został w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie „Koniczynka” we Władysławowie projektu pt. „60+ - przygoda z kulturą” współfinansowanego ze środków Wojewody Wielkopolskiego w ramach programu - Działania Na Rzecz Wspierania Aktywności Osób Starszych. Wysokość przyznanych środków – 6500zł. Następnym jego etapem będzie wyjazd na musicall pt. "Zakonnica w przebraniu", a na zakończenie podsumowująca impreza integracyjna.

materiał prasowy

2
3
4
5
6
7
8
9
10

Podobne artykuły

Władysławów. Na nowych drogach gminnych będzie...

Władysławów. Na nowych drogach gminnych będzie...

z wczoraj
Zacznijmy od marzeń, a wszystko się zdarzy......

Zacznijmy od marzeń, a wszystko się zdarzy......

25 wrz.
Wrzesień pożegnamy aktywnie! Przed nami weekend...

Wrzesień pożegnamy aktywnie! Przed nami weekend...

23 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama