poniedziałek 17 luty 2020

Donata, Gizeli, Łukasza

reklama

Szkolenie z ratownictwa technicznego

Szkolenie z ratownictwa technicznego
 

12 września 2016r. uczniowie klasy 3 LOA uczestniczyli w zajęciach praktycznych z zakresu ratownictwa technicznego, które przeprowadzili st. kpt. Marcin Dzieran z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Turku oraz st. bryg. Leonard Soja -  nauczyciel naszej szkoły.

Tematem szkolenia były hydrauliczne urządzenia ratownicze stworzone na potrzeby ratownictwa technicznego. Stosowane są bardzo często podczas poważnych akcji w wypadkach kolejowych, drogowych i lotniczych. Służą do uwalniania osób poszkodowanych i uwięzionych w pojazdach poprzez ich rozcięcie, rozsunięcie, podniesienie belek, drzwi czy innych elementów konstrukcji.

reklama

Każdy z uczniów miał rzadko spotykaną możliwość praktycznego zastosowania nożyc, rozpieracza cylindrycznego i zaciskaczy. Ćwiczenia te pokazały młodzieży jak ciężka i odpowiedzialna jest praca strażaków.

Dziękujemy Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Turku za użyczenie sprzętu, Panu Marcinowi Dzieranowi za udzielenie cennych rad oraz Panu Leonardowi Soi  za kompleksowe przygotowanie  zajęć.

materiał prasowy

Podobne artykuły

Nauka popłaca! Ponad 400 najlepszych uczniów...

Nauka popłaca! Ponad 400 najlepszych uczniów...

08-09-2019
Powiat turecki w obliczu reformy edukacji -...

Powiat turecki w obliczu reformy edukacji -...

27-07-2019
Tuliszków: MPD Będziechów i MDP Żdżary...

Tuliszków: MPD Będziechów i MDP Żdżary Mistrzami...

23-06-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama