poniedziałek 26 września 2022

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wróblina naciska na Radeckiego. Seńko i Ciesielski porozumieją się w sprawie drogi?

Wróblina naciska na Radeckiego. Seńko i Ciesielski porozumieją się w sprawie drogi?
 

O tym, że mieszkańcy takich miejscowości jak Smaszew czy Wróblina czekają na lepszy asfalt wiadomo nie od dziś. Jak można było się przekonać podczas XIX sesji Rady Powiatu Tureckiego, potrzeba ta nasila się, bo oto niedawno mieszkańcy Wróbliny rozmówili się ze swoim radnym powiatowym Bohdanem Radeckim z Tuliszkowa.

Radny Radecki zabrał głos podczas punktu obrad, poświęconego na składanie interpelacji. – No cóż, odcinek drogi od Tuliszkowa, przez Wróblinę, aż do Smaszewa.... Szanowni państwo, byłem na tzw. zaproszeniu, spotkałem się z mieszkańcami Wróbliny. Nie będę opowiadał co mnie spotkało, bo na prawdę nic przyjemnego. Żaden z nas nie chciałby usłyszeć tylu słów pod swoim adresem. Tam faktycznie potrzeba naprawy drogi jest tak pilna. Do Tuliszkowa trzeba jechać slalomem. Gorszej drogi nie ma w całym powiecie.

reklama

Radny powiatowy głośno zastanawiał się podczas sesji, co daje nam ciągłe łatanie trasy. – Sprawa jest bardzo pilna. Mieszkańcy straszą telewizją, piszą petycję do pana starosty, zbierają podpisy. Przynajmniej te dziury należałoby w tej chwili połatać, jeśli Starostwo nie ma pieniędzy na położenie nowego dywanika asfaltu. Radny wskazał także, że pilnie należy połatać dziury na ul. Krasickiego w Tuliszkowie, usunąć kilka suchych drzew przy drodze powiatowej itp.

Podczas XIX sesji Rady Powiatu starosta Seńko wskazał, iż spotkał się niedawno z burmistrzem Ciesielskim. Jest więc szansa na wypracowanie porozumienia, co do wspólnej realizacji drogowej inwestycji. Na szczegóły jest jednak jeszcze zbyt wcześnie. Obecnie priorytetem jest wyremontowanie drogi Wrząca-Piętno, oczywiście najlepiej z wykorzystaniem środków zewnętrznych. 

AW

Wróblina naciska na Radeckiego. Seńko i Ciesielski porozumieją się w sprawie drogi?

Podobne artykuły

W dni powszechne żniwowali, a w niedzielę...

W dni powszechne żniwowali, a w niedzielę rajdowali....

9 sierp.
We Wróblinie wymienią dach, a w Tuliszkowie...

We Wróblinie wymienią dach, a w Tuliszkowie...

1 sierp.
Andrzej Wojtkowiak za obniżeniem diet....

Andrzej Wojtkowiak za obniżeniem diet. Większość...

23-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama