niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

9°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Licheńskie spotkanie gimnazjalistów

Licheńskie spotkanie gimnazjalistów
 

W środę - 21 września b.r. - odbył się kolejny zlot uczniów trzecich klas gimnazjalnych w Licheniu. W spotkaniu uczestniczyło ok. 2,5 tyś młodzieży.

Spotkanie rozpoczęło się rejestracją grup z poszczególnych Szkół Gimnazjalnych, które przybyły z terenu całej diecezji włocławskiej. Następnie – o godz. 11ej - zawiązano wspólnotę, podczas której licheńska bazylika rozbrzmiewała śpiewem i tańcem. Pokazano także 2 przedstawienia pantominy, które nawiązywały do różnych aspektów chrześcijańskiego miłosierdzia.

reklama

O godzinie 12ej rozpoczęła się uroczysta Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Jego Ekscelencji, Bp. Stanisława Gębickiego. Brało w niej udział ponad 60 kapłanów oraz 3 diakonów. Słowo Boże głosił Diecezjalny Duszpasterz młodzieży z Diecezji Łódzkiej, ks. Przemysław Góra. W swojej homilii wyjaśniał on słowa Ewangelii mówiące o ustanowieniu Najświętszego Sakramentu. Są to cztery czasowniki: Jezus wziął chleb, pobłogosławił, połamał i rozdał. 

Na zakończenie Mszy św. Ks. Bp prosił młodzież, żeby żyła słowami papieża Franciszka, które mówił do niej podczas krakowskiego spotkaniu w trakcie ŚDM w Krakowie: Nie zatrzymujcie się na powierzchni rzeczy i nie ufajcie światowym „liturgiom pozorów”. W modlitwie w licheńskiej bazylice brali udział także gimnazjaliści z ZS-P w Dobrej.

Wyjazd zorganizowali: ks. Mateusz Szurgot, Edyta Górska, Grażyna Pająk oraz Paweł Janicki. W sumie przyjechało 40 gimnazjalistów. Wielu z nich skorzystało z Sakramentu Pokuty. Wszyscy otrzymali pamiątkowe różańce.

reklama

materiał prasowy

Podobne artykuły

Nauka popłaca! Dokładnie 464 najlepszych...

Nauka popłaca! Dokładnie 464 najlepszych uczniów...

12 wrz.
Nauka popłaca! Ponad 400 najlepszych uczniów...

Nauka popłaca! Ponad 400 najlepszych uczniów...

08-09-2019
Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie klas 1 w...

Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie klas 1 w ZS-P...

18-10-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama