wtorek 26 stycznia 2021

Lutosława, Normy, Pauliny

reklama

Licheńskie spotkanie gimnazjalistów

Licheńskie spotkanie gimnazjalistów
 

W środę - 21 września b.r. - odbył się kolejny zlot uczniów trzecich klas gimnazjalnych w Licheniu. W spotkaniu uczestniczyło ok. 2,5 tyś młodzieży.

Spotkanie rozpoczęło się rejestracją grup z poszczególnych Szkół Gimnazjalnych, które przybyły z terenu całej diecezji włocławskiej. Następnie – o godz. 11ej - zawiązano wspólnotę, podczas której licheńska bazylika rozbrzmiewała śpiewem i tańcem. Pokazano także 2 przedstawienia pantominy, które nawiązywały do różnych aspektów chrześcijańskiego miłosierdzia.

reklama

O godzinie 12ej rozpoczęła się uroczysta Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Jego Ekscelencji, Bp. Stanisława Gębickiego. Brało w niej udział ponad 60 kapłanów oraz 3 diakonów. Słowo Boże głosił Diecezjalny Duszpasterz młodzieży z Diecezji Łódzkiej, ks. Przemysław Góra. W swojej homilii wyjaśniał on słowa Ewangelii mówiące o ustanowieniu Najświętszego Sakramentu. Są to cztery czasowniki: Jezus wziął chleb, pobłogosławił, połamał i rozdał. 

Na zakończenie Mszy św. Ks. Bp prosił młodzież, żeby żyła słowami papieża Franciszka, które mówił do niej podczas krakowskiego spotkaniu w trakcie ŚDM w Krakowie: Nie zatrzymujcie się na powierzchni rzeczy i nie ufajcie światowym „liturgiom pozorów”. W modlitwie w licheńskiej bazylice brali udział także gimnazjaliści z ZS-P w Dobrej.

Wyjazd zorganizowali: ks. Mateusz Szurgot, Edyta Górska, Grażyna Pająk oraz Paweł Janicki. W sumie przyjechało 40 gimnazjalistów. Wielu z nich skorzystało z Sakramentu Pokuty. Wszyscy otrzymali pamiątkowe różańce.

reklama

materiał prasowy

Podobne artykuły

Nauka popłaca! Ponad 400 najlepszych uczniów...

Nauka popłaca! Ponad 400 najlepszych uczniów...

08-09-2019
Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie klas 1 w...

Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie klas 1 w ZS-P...

18-10-2018
Jasełka i spotkanie opłatkowe w ZS-P w Dobrej

Jasełka i spotkanie opłatkowe w ZS-P w Dobrej

27-12-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama