piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

17°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Dobra: Oszczędzali, teraz inwestują, budują, remontują

Dobra: Oszczędzali, teraz inwestują, budują, remontują
 

Koniec roku 2015 i pierwsze półrocze 2017 to czas, kiedy prowadziliśmy przygotowania do aplikowania o środki zewnętrzne – informuje burmistrz Dobrej. Jakie przyniosło to efekty? Wygląda na to, że bardzo dobre, o czym można było przekonać się podczas XXI sesji Rady Miejskiej. Zapowiada się wyjątkowo dobry czas w Dobrej.

Burmistrz Piątkowski mówił podczas sesji o najbliższych planach inwestycyjnych. – Wszystkie prace, które były planowe na drogach, są rozpoczęte. Dodatkowo wprowadziliśmy dwa chodniki. Chodnik łączący os. Słowackiego z ul. Wiatraki i chodnik przy ul. Wiatraki, który nie był w projekcie „schetynówki”, po lewej stronie, od rozwidlenia w kierunku Ośrodka Zdrowia. Wjazdy będą również robione dodatkowo z naszych środków. Dokonaliśmy też przełożenia wodociągu, który był awaryjny.

reklama

Gmina współpracuje także z władzami powiatu. – Mamy zabezpieczenie finansowe. Zostają nam środki na program, o którym mówiliśmy czyli wymianę nawierzchni na drogach żwirowych i asfaltowych, minimum ok. 3 km w roku i jakieś ulice w Dobrej. Razem, w porozumieniu ze starostą tureckim, realizujemy taki program poprawy dróg. Zgodziliśmy się, by po wyremontowaniu ulic powiatowych, będziemy je przejmować. (…) Przeliczyliśmy, że nie będziemy pozostawieni sami sobie, bo w tych ulicach są urządzenia, media umieszczone, za które firmy-właściciele ponoszą opłaty. Z tych opłat spokojnie jesteśmy w stanie utrzymać te drogi, nawet lepiej niż do tej pory – wyjaśniał włodarz Dobrej.

Andrzej Piątkowski wyjaśniał, jak wyglądało przygotowywanie się do aplikowania o środki zewnętrzne. – To był czas przygotowania projektów, gromadzenie danych. Te projekty zostały złożone. Cieszymy się niezmiernie, że z sukcesem. Otrzymaliśmy środki na remont przedszkola, będzie remontowany dwór. Wkrótce będziemy podpisywać umowę. Otrzymaliśmy też środki dodatkowe na tzw. projekt miękki na przedszkole. Te środki kierowane są na poprawę oferty edukacyjnej dla dzieci, na wszelką ofertę dla najmłodszych.

To jeszcze nie wszystko. Burmistrz miał jeszcze sporo do wymienienia. – Kolejny projekt to termomodernizacja Centrum Kultury i całego piętra, razem z częścią przynależną do OSP. Także całego budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piekarach. Tutaj jesteśmy też na wysokim rankingowym miejscu. Kolejny projekt, to środki, które mają pomóc w przygotowaniu dokumentacji na rewitalizację naszego centrum Dobrej. Jesteśmy wysoko, na 2 miejscu na liście rankingowej. W tym wniosku zaproponowaliśmy, by rewitalizacja objąć zielony rynek, mały rynek, plac Jana Pawła II przed kościołem. Jeśli dzieci zostaną przeniesione z przedszkola do dworu, to także wtedy budynek po byłym przedszkolu.

Sporo działań? Na tym jednak nie koniec. Andrzej Piątkowski wyliczał dalej. – Jesteśmy praktycznie gotowi do złożenia kolejnego wniosku na remont kapitalny oczyszczalni ścieków, kolektora sanitarnego. Inwestycja na ponad 3 000 000 zł. Jak się tak zaczęło to dobre, to mamy nadzieję, że nie zaprzestanie i będzie to kolejny projekt, rozpatrzony pozytywnie.

reklama

Burmistrz mówił, że budujące jest to, iż gmina Dobra ma pieniądze na „dokładkę” do tych wszystkich inwestycji. Pozostaje więc czekać na efekty.

AW

2
3
4
5

Podobne artykuły

Będzie umowa, będą bloki. Kluczowa inwestycja...

Będzie umowa, będą bloki. Kluczowa inwestycja...

30 wrz.
Umowa na historyczną inwestycję w gminie...

Umowa na historyczną inwestycję w gminie Władysławów...

30 wrz.
Koniec z WF-em na korytarzu! Sala sportowa w...

Koniec z WF-em na korytarzu! Sala sportowa w...

28 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama