wtorek 11 sierpnia 2020

Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

reklama

Pańczyk mówił, jak lekceważy się rolników. Rozmowy z posłem i senator będą konieczne

Pańczyk mówił, jak lekceważy się rolników. Rozmowy z posłem i senator będą konieczne
 

Z jakimi problemami borykają się lokalni rolnicy? O tym można było się przekonać podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Tureckiego, podczas której przyjęta została informacja o działalności Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Turku.

Marek Pańczyk mówił o tym, że w ostatnim czasie pojawia się coraz więcej nowych problemów. – Trzeba powiedzieć, jak my jesteśmy traktowani, jako rolnicy. Odszkodowania za straty, wynikłe w związku z suszą, wypłacane są tylko w przypadku strat 70%. Natomiast wymarznięcia nie są wypłacane w ogóle, gdzie wymarznięcia były na 100%. Komisje pracując bardzo starannie zrobiły bardzo wiele pracy, by straty ocenić. Ich praca została zlekceważona. Nic z tego kompletnie nie wynikło.

Kolejny problem to zamknięcie Elektrowni Adamów. – Co się z tym wiąże? Zatrzymanie przelewu wody do rzeki Teleszyny. Planujemy w listopadzie wspólnie z wójtami i burmistrzami zrobić spotkanie z panem posłem, z panią senator, by o tym temacie bardzo szczegółowo porozmawiać.

W ocenie Marka Pańczyka kłopoty piętrzą się przed rolnikami z ziemią na obrzeżach miasta. – Niepokojącym faktem jest to, że w ostatnim czasie zwracają się do mnie rolnicy z terenu miasta, że pan burmistrz chce ich pozbawić dojazdu do pół. Zarazem, co się z tym wiąże, do swoich warsztatów pracy. Przy budowie drogi Z3 zostaje ponad 200 hektarów, które zostaną pozbawione dojazdów do pół. (…) Burmistrz twierdzi, że rolnicy nie pozwalają robić drogi. To jest nieprawda. Rolnicy chcą tylko dojazdów do pól. Jesteśmy za budową tej drogi, to wyraźnie staram się jako przewodniczący Izby Rolniczej podkreślić – mówił Pańczyk, krytykując też zachowanie redaktora Andrzeja Jarka.

Kończąc swoją wypowiedź Marek Pańczyk podziękował w imieniu Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Turku przewodniczącemu Rady Powiatu, radnym i staroście za pomoc, na którą rolnicy zawsze mogli liczyć.

AW

Podobne artykuły

Przykona: Jak rolnikom oszacowano straty? Bryl...

Przykona: Jak rolnikom oszacowano straty? Bryl ma...

30-10-2018
Szkolili rolników w Potworowie i uczniów w...

Szkolili rolników w Potworowie i uczniów w Kaczkach...

18-10-2018
Wybory 2018: Bińkowski pokona Antosika?...

Wybory 2018: Bińkowski pokona Antosika? NIEZALEŻNI...

19-09-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama