niedziela 23 czerwca 2024

Albina, Wandy, Zenona

reklama

Oświadczenie Marka Pańczyka w sprawie porozumienia w Radzie Miejskiej Turku

Marek Pańczyk

Oświadczenie Marka Pańczyka w sprawie porozumienia w Radzie Miejskiej  Turku
 

W obliczu ostatnich zdarzeń w politycznym krajobrazie Turku, jako twórca komitetu wyborczego wyborców, pragnę wyrazić swoje głębokie rozczarowanie działaniami przyszłych Radnych Bujały i Drzewieckiego, a także chciałbym oficjalnie odciąć się od ich obecnego postępowania.

Zmiana Kierunku i Obietnice Wyborcze

Gdy zakładaliśmy nasz komitet, byłem przekonany, że tworzymy zespół ludzi o silnych charakterach, gotowych do wprowadzenia pożądanych zmian. Nasi kandydaci, obiecując zmianę atmosfery w Radzie Miejskiej, mówili o konieczności i obiecywali wyborcom, że obecne zachowanie i polityka koalicji opartej na radnych komitetu Antosika musi zostać zastąpione nową siłą. Oczekiwaliśmy wprowadzenia do Rady współpracy, dialogu i merytorycznej dyskusji. Niestety, ostatnie wydarzenia pokazują, że nie wszyscy trzymali się tych zasad.

reklama

Rozczarowanie i Zdrada Idei

W ostatnich dniach otrzymałem wiele sygnałów od zaniepokojonych wyborców, którzy czują się zdradzeni przez działania radnych naszego komitetu. Dostałem też wiele zapytań jakie jest moje stanowisko w sprawie zaskakującego porozumienia, którze współtworzą Mariusz Drzewiecki i Włodek Bujała, którzy zdecydowali się na koalicję z ludźmi, których odejścia i zastąpienia się domagali. Zawiedli nie tylko Was, ale i mnie. To zaskakujące i nieakceptowalne, że zmienili swoje stanowisko tak diametralnie i nagle.

Niezależność i Konstruktywna Krytyka

Moje stanowisko od początku było jasne. Wierzyłem, że potrzebujemy w Radzie Miejskiej siły zdolnej do tworzenia równowagi i pełnienia funkcji kontrolnej względem działań Burmistrza. Konstruktywna dyskusja, analiza uchwał i działań włodarza miały być naszymi priorytetami. Niestety, Mariusz i Włodek wybrali drogę milczącego podnoszenia ręki w ramach wytycznych "z góry". Weszli w porozumienie z ludźmi , którzy nie tolerują sprzeciwu ani nawet debaty.To nie jest dobry kierunek.

reklama

Apel i Życzenia

Apeluję do wszystkich radnych nowej kadencji o odwagę i charakter w działaniu. Wyborcom życzę, aby mogli być dumni z oddanego głosu na zakończenie kadencji. Mariuszowi i Włodkowi zaś życzę, aby znaleźli sposób na poradzenie sobie z wyrzutami sumienia.

Podsumowanie

Jako założyciel komitetu, nie mogę zaakceptować i poprzeć decyzji, która tak bardzo odbiega od naszych pierwotnych wartości i obietnic. W ostatnich dniach dostałem wiele zapytań w sprawie działań radnych naszego komitetu, dlatego chcę jasno odciąć się od działań Radnych Bujały i Drzewieckiego.

Zobowiązuję się do dalszego działania na rzecz prawdziwej zmiany i dbałości o interesy mieszkańców Turku. Dziękuję wszystkim, którzy nadal wspierają nasze pierwotne ideały i liczę na to, że razem zrobimy jeszcze wiele dobrego.

Marek Pańczyk

źródło: materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Podobne artykuły
Porozumienie o współpracy 11 radnych w nowej...

Porozumienie o współpracy 11 radnych w nowej Radzie Miejskiej Turku....

26 kw.
Listy do redakcji: Przestańmy wojować,...

Listy do redakcji: Przestańmy wojować, zacznijmy budować

26 kw.
Andrzej Jarek: Czy można oszukać Turkowski lud?

Andrzej Jarek: Czy można oszukać Turkowski lud?

25 kw.
Dziękujemy za głosy oraz wsparcie

Dziękujemy za głosy oraz wsparcie

23 kw.
Antosik wygrał a to dopiero początek jego...

Antosik wygrał a to dopiero początek jego problemów

23 kw.
Piotr Rybarski: Powyborcze podziękowania dla...

Piotr Rybarski: Powyborcze podziękowania dla mieszkańców Turku

22 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama