wtorek 04 sierpnia 2020

Dominiki, Dominika, Protazego

reklama

Potrzebne pieniądze dla "wuefistów". By mobilizować i doceniać

Potrzebne pieniądze dla
 

Jak wspierać młodych sportowców w naszym powiecie? Pomysł na to ma radny powiatowy Andrzej Wojtkowiak. Pomóc może znalezienie środków na dodatkowe zajęcia z najlepszymi nauczycielami wf-u, którzy pokazali, że potrafią ukształtować medalistów.

Andrzej Wojtkowiak zaznaczył, że chodzi o przyznanie niedużych dodatkowych środków dyrektorom szkół. Jeśli byłoby to możliwe, to dyrektorom wszystkich szkół w powiecie tureckim. – Chodzi o 2 godziny tygodniowo nauki, pozalekcyjnego szkolenia sportowego. Dyrektor szkoły, mając pieniądze na te 2 dodatkowe godziny do dyspozycji dobrze wie, który wuefista jest aktywny i osiąga najlepsze wyniki. Takiego nauczyciela należy wyróżnić, a dany dyrektor dobrze się orientuje, kogo.

reklama

Zdaniem radnego byłoby to czynnikiem mobilizującym dla innych wuefistów. – To zachęcałoby do jeszcze lepszej pracy naszych opiekunów sportowych.

Starosta Mariusz Seńko zauważył, że tego typu działania, wspierające sport, są w powiecie podejmowane, ale oczywiście propozycja radnego Andrzeja Wojtkowiaka zostanie rozważona i poddana analizie. Jeśli pieniądze się znajdą, wsparcie dla nauczycieli wychowania fizycznego i trenującej młodzieży można będzie rozszerzyć.

AW

 

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Manipulacja i...

Listy do redakcji: Manipulacja i...

24 mrz.
Listy do redakcji: Cała władza w ręce jednej...

Listy do redakcji: Cała władza w ręce jednej partii

14 st.
Andrzej Wojtkowiak wnioskował o zmianę terminu...

Andrzej Wojtkowiak wnioskował o zmianę terminu...

17-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama