poniedziałek 26 września 2022

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Żuki: Razem możemy więcej!

Żuki: Razem możemy więcej!
 

W dniu 22 października 2016 roku w Żukach odbył się festyn rodzinny pod hasłem „Razem możemy więcej”, który został zorganizowany przez Stowarzyszenie „Szkoła dla przyszłości” oraz społeczność lokalną. Na sobotnie popołudnie zaplanowano grę terenową oraz turniej piłki nożnej.

O godzinie 14:00 w Świetlicy wiejskiej w Żukach rozpoczęła się gra terenowa pn. „Razem możemy więcej”, w której brało udział sześć drużyn. Planszą gry był fragment miejscowości. Współpraca, rywalizacja, wyzwanie, wspólne osiąganie celów i silne emocje- to właśnie specyfika gier terenowych. Grupy dzięki wskazówkom docierały do animatorów, którzy mieli przygotowane dla nich przeróżne zadania. Zespoły musiały między innymi: napisać legendę o powstaniu miejscowości Żuki, wypełnić wniosek o ścinkę drzew, pokonać labirynt, udzielić pierwszej pomocy, zaśpiewać hymn Unii Europejskiej, posegregować śmieci i wykonać eksperyment chemiczny, zaplanowany przez patronkę szkoły- Marię Skłodowską- Curie. Pula zadań dodatkowych sprawdzała wiedzę uczestników z zakresu lokalnej historii i geografii. Po dotarciu wszystkich drużyn na metę, komisja podliczyła punkty i wyłoniono zwycięzców:

reklama

I miejsce: Natalia Cieślak, Gabriela Wilczewska, Jakub Kuśmirek, Agnieszka Majda

II miejsce: Adrianna Ptak, Natalia Ptak, Katarzyna Burszewska, Tomasz Ptak

III miejsce: Marzena Janiak, Filip Janisiak, Ola Koperska, Agnieszka Koperska

Wszystkim uczestnikom wręczono nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

reklama

- Gry terenowe są obecnie popularnym narzędziem edukacji obywatelskiej. To doskonały instrument działań edukacyjnych, który przełamuje szkolne schematy. Ich organizacja angażuje i integruje lokalną społeczność, kształtuje lokalną tożsamość i dumę z małej ojczyzny. Głównym celem projektu było przygotowanie ludzi do pełnego, świadomego i aktywnego udziału w życiu społecznym Żuk- podsumowała Kinga Trzmielewska, autorka i animatorka gry.

Od godziny 16:00 na Orliku w Żukach rozpoczął się międzypokoleniowy turniej piłki nożnej. Na boisku spotkały się trzy drużyny, które rozegrały mecze finałowe. Po emocjonującej grze i kilkunastu bramkach, sędzia zakończył jesienne rozgrywki. Po ostatnim gwizdku podziękowano piłkarzom za grę i wręczono pamiątkowe medale.

- Aktywność fizyczna to przede wszystkim zdrowie, dlatego warto uprawiać sport bez względu na wiek lub porę roku- podsumowała Teresa Królikowska, prezes Stowarzyszenia „Szkoła dla przyszłości”.

Na wszystkich uczestników w świetlicy wiejskiej czekał pyszny żurek i słodkie pączki. Przy kawie i herbacie dyskutowano na temat kolejnych wspólnych inicjatyw i działań. Ze względu na pozytywny odbiór i świetną zabawę, kolejną edycję gry terenowej zaplanowano na wiosnę.

W tym miejscu pragniemy podziękować członkom Stowarzyszenia „Szkoła dla przyszłości”, nauczycielom Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Żukach, wolontariuszom Fundacji Rozwoju Wolontariatu oraz pozostałym osobom, które włączyły się w organizację festynu.

Tekst: Kinga Trzmielewska

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

Podobne artykuły

Szukali pyrki w polu, znaleźli w ognisku......

Szukali pyrki w polu, znaleźli w ognisku... "Święto...

21 wrz.
Wspólnie świętowali mieszkańcy miasta i gminy!...

Wspólnie świętowali mieszkańcy miasta i gminy!...

29 sierp.
Przed nami ostatni weekend wakacji! Tylko u nas...

Przed nami ostatni weekend wakacji! Tylko u nas...

26 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama