sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

Brudzew: Podatki od nieruchomości nie wzrosną

Brudzew: Podatki od nieruchomości nie wzrosną
 

W piątek 4 listopada odbyła się kolejna sesja Rady Gminy Brudzew. Kluczowym jej elementem było przyjęcie uchwał, określających wysokość podatków na rok 2017.

W 2017 roku mieszkańców obowiązywać będzie następujący podatek:

1) od gruntów:

reklama

a) Od gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej bez względu na sposób zakwalifikowania w ewidencji gruntów i budynków – 0,89 zł za m2
b) Gruntów pod wodami powierzchniowymi stojącymi lub wodami powierzchniowymi płynącymi jezior i zbiorników sztucznych - 4,54 zł za 1 ha (obecnie 4,58 zł)
c) Gruntów  pozostałych, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego - 0,24 zł  za m2.
d) Od gruntów niezabudowanych objętych obszarem rewitalizacji, o którym mowa w ustawie z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji (Dz. U. poz 1777), i położonych na terenach, dla których miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje przeznaczenie pod zabudowę mieszkaniową, usługową albo zabudowę o przeznaczeniu mieszanym obejmującym wyłącznie te rodzaje zabudowy, jeżeli od dnia wejścia w życie tego planu w odniesieniu do tych gruntów upłynął okres 4 lat, a w tym czasie nie zakończono budowy zgodnie z przepisami prawa budowlanego - 2,98 zł za m2 (obecnie 3 zł)

2) od budynków lub ich części:

a) mieszkalnych – 0,61 zł za m2
b) związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz od budynków mieszkalnych lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej – 22,50 zł za m2
c) zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu kwalifikowanym materiałem siewnym – 10,59 zł za m2 (obecnie 10,68 zł)
d) związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej zajętych przez podmioty udzielające tych świadczeń – 4,61 zł za m2 (obecnie 4,65 zł)
e) od pozostałych, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego – 3,30 zł za m2.

3) od budowli – 2% ich wartości

reklama

Kolejnym projektem uchwały dokonano obniżenia ceny skupu żyta do celów wymiaru podatku rolnego w 2017 roku. Będzie to kwota 45 zł. Zatwierdzono także nowe stawki podatków od środków transportowych.

AW

Podobne artykuły

Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu...

Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu Powiatu...

30 lip.
XXIV Sesja Rady Miasta Turek w formie...

XXIV Sesja Rady Miasta Turek w formie...

29 lip.
Umów wizytę w Urzędzie Skarbowym w Turku

Umów wizytę w Urzędzie Skarbowym w Turku

8 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama