niedziela 01 sierpnia 2021

Jarosława, Justyny, Nadziei

18°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Święto patrona, Pasowanie na gimnazjalistę oraz powitanie gości z Ukrainy w ZS-P w Dobrej

Święto patrona, Pasowanie na gimnazjalistę oraz powitanie gości z Ukrainy w ZS-P w Dobrej
 

Dzień 4 listopada 2016 r. na długo zapisze się w pamięci uczniów i nauczycieli ZS-P w Dobrej. W tym pełnym wrażeń dniu odbyły się uroczystości związane z Dniem Patrona - Henryka Sienkiewicza, podczas których w poczet gimnazjalistów zostali przyjęci nowi członkowie społeczności szkolnej - uczniowie klas 1 gimnazjum.

Świadkami tych niezapomnianych chwil byli nasi przyjaciele ze szkoły w Kyrnasówce na Ukrainie, którzy corocznie goszczą w naszej szkole.

reklama

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło burmistrza Dobrej Andrzeja Piątkowskiego, ks. prałata Zygmunta Chromińskiego, przewodniczącej Rady Rodziców Beaty Kmieć oraz Dyrekcji Szkoły - Marka Milczarka, Iwony Chwiałkowskiej i Danuty Zgolińskiej. Obecne były także: Marzenna Jeżyk - kierownik Przedszkola Samorządowego w Dobrej oraz Elżbieta Jesionek - kierownik Szkoły Filialnej w Piekarach.

Uroczystości rozpoczęły się od powitania Gości z Ukrainy przez dyr. Marka Milczarka oraz przedstawicieli uczniów: Joannę Jałkiewicz i Kamilę Pawlak.

Kolejnym punktem programu była część artystyczna poświęcona Henrykowi Sienkiewiczowi, przygotowana przez uczniów klas 1 i 3 gimnazjum.

reklama

Kandydaci na gimnazjalistów w sposób niecodzienny i humorystyczny, ale jakże podniosły, przybliżyli nam sylwetkę wielkiego rodaka, jakim był Patron naszej szkoły. Podczas występów mogliśmy podziwiać niecodzienną lekcję języka polskiego i niezwykłą metamorfozę pewnej gimnazjalistki w scence pt. „Ogniem i mieczem”. W „Grunwaldzkich potyczkach” widzowie mieli okazję obejrzeć starcie dwóch drużyn piłkarskich pod wodzą Władysława Jagiełły i Ulryka von Jungingena. Dzięki wsparciu wspaniałych kibiców, zwycięstwo odniosła polska reprezentacja. Po tak pomyślnie zdanym egzaminie, pierwszoklasiści mogli zostać przyjęci w poczet uczniów Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza. Aktu pasowania dokonał dyrektor ZS-P Marek Milczarek oraz z-ca dyrektora Iwona Chwiałkowska, którzy życzyli uczniom sukcesów oraz wcielania w życie słów Sienkiewicza, a także naśladowania Go w mądrości, szacunku i krzepieniu serc innych.

Zaprezentowana część artystyczna została przygotowana pod okiem p. Edyty Górskiej, p. Danuty Wypiór i p. Ewy Czerwińskiej; oprawą muzyczną zajęła się p. Marlena Jesionek, dekoracjami p. Justyna Piestrzyńska, fotografią p. Dariusz Piestrzyński i p. Paweł Janicki, opiekę nad pocztem sztandarowym sprawowała p. Barbara Woźniak.

materiał prasowy

Podobne artykuły

Dzień Patrona w Przedszkolu Samorządowym Nr 8

Dzień Patrona w Przedszkolu Samorządowym Nr 8

11 czerw.
Ślubowanie pierwszoklasistów w gminie Dobra

Ślubowanie pierwszoklasistów w gminie Dobra

14-10-2020
Cztery zgłoszenia o broni biologicznej w...

Cztery zgłoszenia o broni biologicznej w powiecie....

02-10-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama