niedziela 05 lipca 2020

Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

reklama

Przebudowa drogi Wrząca-Piętno coraz bardziej realna

Przebudowa drogi Wrząca-Piętno coraz bardziej realna
 

Z dobrymi wiadomościami przybył na środową sesję Rady Gminy Malanów radny powiatowy Michał Harasny. Jest szansa, by władzom powiatu ze starostą Mariuszem Seńko na czele udało się doprowadzić do stanu używalności drogę Wrząca-Piętno w ramach tzw. „schetynówek”, co ułatwiłoby życie także mieszkańcom takich wiosek w gminie Malanów, jak Bibianna, czy też Dziadowice-Folwark i Dziadowice.

Faktycznie, Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu opublikował wstępną listę rankingową wniosków o dofinansowanie w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. W kategorii powiatów na dobrym 16 miejscu na liście znajduje się propozycja powiatu tureckiego czyli „Przebudowa drogi powiatowej nr4583P Dzierzbin – Smaszew – Wrząca długości 5,070 km od 13+412 do 18+482 km wraz z przebudową skrzyżowania z drogą powiatową 4489P Grzymiszew – Piętno – Malanów w miejscowości Piętno”. Wnioskowana kwota dofinansowania to 2 103 533 zł, a deklarowana kwota środków własnych to również 2 103 533 zł. Ogólną wartość projektu oszacowano na 4 207 066 zł.

reklama

Inwestycja jest na 16 miejscu. Biorąc pod uwagę wysokość dofinansowania, wysokość środków, będzie ta droga kwalifikowała się do podpisania umowy z wojewodą w pierwszym rzucie. Nie będzie tu trzeba czekać na takie kwestie, że coś zejdzie z przetargu i dopiero będzie to robione. To będzie w pierwszym rzucie podpisywane. Umowa, w przyszłym roku pewnie przetarg, pewnie w przyszłym roku wykonanie. Skoro z dofinansowaniem, to myślę, że będzie to wykonanie pewnie w technologii znacznie lepszej, niż np. polanie 4 cm dywanika asfaltu. To będzie z rowami, poboczami, jak to się mówi jak pan Bóg przykazuje – informował radny Michał Harasny.

Na słabszym, 32 miejscu wstępnej listy rankingowej, znalazła się przebudowa skrzyżowania ulic Dobrskiej i Uniejowskiej oraz Placu Sienkiewicza w Turku. Na liście z wnioskami gmin na 23 miejscu uplasowała się przebudowa drogi w Olimpii w gminie Brudzew, a także – na miejscu 46 – budowa drogi gminnej Psary-Przykona (etap I).

AW

Podobne artykuły

Od 20 kwietnia przerwy w dostawie wody

Od 20 kwietnia przerwy w dostawie wody

17 kw.
Kolejne zmiany w ruchu drogowym w związku z...

Kolejne zmiany w ruchu drogowym w związku z...

27 lt.
Wypadek na trasie Wrząca-Piętno. Opel Astra...

Wypadek na trasie Wrząca-Piętno. Opel Astra wypadł z...

13 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama