niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

21°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Smulsko: Radują się z niepodległości, inwestują, propagują folklor

Smulsko: Radują się z niepodległości, inwestują, propagują folklor
 

W piątek 11 listopada w gminie Przykona – tak jak i w całym kraju – obchodzono Święto Niepodległości. Ta rocznica miała należyty wydźwięk i oprawę m.in. dzięki zorganizowaniu w Smulsku, miejscowości znanego sołtysa i radnego powiatowego z ramienia PiS Ryszarda Papierkowskiego, Przeglądu Pieśni oraz Piosenek Patriotycznych i Ludowych.

Uczestnicy obchodów spotkali się najpierw w kościele pw. św Piotra i Pawła w Boleszczynie. Tam odprawiona została msza święta dziękczynna za Ojczyznę. Później świętujący udali się do Smulska. Wtedy to przeszedł czas na część obchodów, która musiała zostać nieco zmodyfikowana, ponieważ pogoda spłatała figla organizatorom.

reklama

Przy świetlicy w Smulsku znajduje się nowa scena, a koszt jej stworzenia to ponad 58 000 zł. 27 550 zł z tej puli to dotacja samorządu województwa wielkopolskiego. Gdybyśmy mogli cieszyć się z pięknej, złotej, polskiej jesieni, to na owej scenie z powodzeniem mógłby odbyć się wspomniany Przegląd Pieśni i Piosenek Patriotycznych i Ludowych. Niestety, 11 listopada zasypał nas śnieg, więc w Smulsku świętowano wewnątrz świetlicy.

Przed publicznością zgromadzoną w sali świetlicy wystąpiły takie zespoły, jak Serenda i Zgoda. Na scenie pojawiły się także dziewczęta, tworzące zespół działający przy Centrum Kultury w Przykonie. Później obecni na uroczystości samorządowcy wygłosili okolicznościowe przemówienia. Nie kryli oni zadowolenia z faktu, że w Przykonie sporo się dzieje, ot chociażby trwa właśnie przebudowa drogi krajowej, przebiegającej przez gminę. Politycy pokazali także, że nie zawsze muszą się krytykować i tak oto Dariusz Młynarczyk z PO chwalił zaradność Ryszarda Papierkowskiego z PiS, a Ryszard Papierkowski mówił o tym, że nie zawsze się zgadzał z Dariuszem Młynarczykiem, ale teraz przyszło mu chwalić działania Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi, którego wicedyrektorem jest Dariusz Młynarczyk.

AW

Podobne artykuły

Rozstrzygnięto przetarg na wykonanie wstępnej...

Rozstrzygnięto przetarg na wykonanie wstępnej...

26 lip.
Program Kolej Plus: Rozpisano przetarg na...

Program Kolej Plus: Rozpisano przetarg na wstępną...

29 kw.
W Skęczniewie wybudują kanalizację i przydomowe...

W Skęczniewie wybudują kanalizację i przydomowe...

16 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama