piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Goście z Ukrainy w ZS-P w Dobrej

Goście z Ukrainy w ZS-P w Dobrej
 

W dniach 03-12 listopada 2016 r. w naszej szkole i gminie gościliśmy 6 uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły w Kyrnasówce z Ukrainy (rejon Winnicy) wraz z opiekunkami. Wymiana uczniów z Ukrainą odbywa się co rok. Celem jej jest poznanie polskiej i ukraińskiej kultury, form zajęć w naszej szkole oraz nawiązanie nowych przyjaźni. Goście z Ukrainy podczas pobytu poznawali naszą historię, okolice, zwiedzali ciekawe miejsca. Przez cały czas pobytu gościli w domach polskich uczniów, którzy zagwarantowali miejsca noclegowe i wyżywienie.

Program wizyty obejmował: uroczysty apel powitalny połączony ze Świętem Patrona Szkoły oraz Pasowaniem na gimnazjalistę, wspólne lekcje, wycieczka do Warszawy, spotkanie w Starostwie Powiatowym w Turku, zwiedzanie Muzeum im. J. Mehoffera w Turku, wycieczka do Konina i Lichenia, wyjazd na termy w Uniejowie, udział w Festiwalu Kultury Ukraińskiej w Malanowie, udział w uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości, zwiedzanie okolicy, itp.

reklama

W przedostatnim dniu wizyty grupa naszych gości i opiekujących się nimi uczniów, wspólnie przygotowała prezentację multimedialną, podsumowującą wizytę w naszej szkole i gminie, którą zaprezentowała podczas spotkania pożegnalnego z udziałem uczniów, rodziców, nauczycieli i dyrekcji.

Źródło: ZS-P w Dobrej

Podobne artykuły

Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie klas 1 w...

Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie klas 1 w ZS-P...

18-10-2018
Jasełka i spotkanie opłatkowe w ZS-P w Dobrej

Jasełka i spotkanie opłatkowe w ZS-P w Dobrej

27-12-2017
Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie klas 1 SP...

Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie klas 1 SP w...

16-10-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama