niedziela 25 września 2022

Aureli, Kamila, Kleofasa

5°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Uczniowie z Kaczek mogli poczuć się prawdziwymi spedytorami

Uczniowie z Kaczek mogli poczuć się prawdziwymi spedytorami
 

Dzięki partnerstwu z firmą Promet Trans Sp. z o.o., uczniowie klasy II SOR Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach, mogli poczuć się spedytorami przez jeden dzień.

W dniu. 24.11.2016 zajęcia edukacyjne zostały przeniesione do Turku na ul. Kaliską 90, gdzie przyszli spedytorzy dzięki zajęciom prowadzonym przez Pana Krzysztofa Rosickiego - Dyrektora ds. Transportu i Spedycji w firmie Promet Trans Sp. z o.o. zapoznali się z odpowiedzialnością spedytora i rolą prawa transportowego w tej dziedzinie, wyposażeniem biurowym spedytora, programami transportowymi jak i dokumentami związanymi z obsługą transportu.

reklama

Jakie korzyści może dać rozmowa ze spedytorem, który na co dzień nadzoruje pracę w firmie transportowo-spedycyjnej? Przede wszystkim przedstawia mocne strony zawodu jak i te słabsze, przekazuje wiedzę, której żadne podręczniki nie są w stanie przekazać. Każdy spedytor wie, iż praca w firmach transportowo-spedycyjnych nie jest niczym łatwym i każdego dnia przysparza dużej ilości nowych informacji do zapamiętania jak i licznej ilości problemów do rozwiązania. Dlatego też ważnym w tym zawodzie jest zdobycie odpowiedniej wiedzy,dzięki której przyszła praca stanie się prostsza i nie będzie generowała kosztów dla przedsiębiorstwa jak i stresu dla pracownika.

Opiekę nad przyszłymi spedytorami sprawowała Martyna Bartosik, która na co dzień wykonuje pracę zawodową w firmie SMB Polska SP. z o.o.

Uczniowie z naszej szkoły nie ograniczają się tylko do poznawania firm znajdujących się w naszym rejonie, czy tylko do spedycji lądowej, biorą również udział w dalszych wyjazdach, by poszerzać swoją wiedzę w tym zawodzie.

Razem z opiekunami A. Szymańską i A. Pawlak-Jakubowską byli również w Porcie Lotniczym w Łodzi, gdzie mieli okazję poznać spedycję lotniczą, zasady odprawy pasażerów, ładunków oraz sposób składowania i oznaczenia towarów.

reklama

Zwiedzili także firmę DB Schenker, której pracownicy zaprezentowali jak wygląda „od zaplecza” organizacja i realizacja procesu przewozu  w gałęzi transportu drogowego. Młodzież obserwowała jak w praktyce przebiega przyjęcie, składowanie i kompletowanie wysyłek oraz zapoznała się z wymaganą dokumentacją. Obejrzeli także ciekawą prezentację dotyczącą zakresu działalności firmy oraz uzyskali wiele ciekawych informacji o pracy w DB Schenker. Dzięki tej wycieczce uczniowie w praktyce doświadczyli tego, o czym uczą się na zajęciach.

Wszystko to dowodzi, że nie ma lepszego sposobu na zainteresowanie młodzieży przedmiotami zawodowymi jak pokazanie ich w praktyce. Żadne wykresy, tabelki czy zdjęcia nie są w stanie zobrazować funkcjonowania firmy i przedsiębiorstwa. Praktyka to konkret, a tego będzie wymagało się od uczniów w przyszłej pracy.

materiał prasowy

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17

Podobne artykuły

Czy czeka nas kryzys emigracyjny? Coraz więcej...

Czy czeka nas kryzys emigracyjny? Coraz więcej...

19 mrz.
Jesteśmy Akademią

Jesteśmy Akademią

7 mrz.
Malanów. Makieta centrum handlowego stanęła w...

Malanów. Makieta centrum handlowego stanęła w...

5 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama