wtorek 04 sierpnia 2020

Dominiki, Dominika, Protazego

reklama

Uczniowie z Kaczek mogli poczuć się prawdziwymi spedytorami

Uczniowie z Kaczek mogli poczuć się prawdziwymi spedytorami
 

Dzięki partnerstwu z firmą Promet Trans Sp. z o.o., uczniowie klasy II SOR Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach, mogli poczuć się spedytorami przez jeden dzień.

W dniu. 24.11.2016 zajęcia edukacyjne zostały przeniesione do Turku na ul. Kaliską 90, gdzie przyszli spedytorzy dzięki zajęciom prowadzonym przez Pana Krzysztofa Rosickiego - Dyrektora ds. Transportu i Spedycji w firmie Promet Trans Sp. z o.o. zapoznali się z odpowiedzialnością spedytora i rolą prawa transportowego w tej dziedzinie, wyposażeniem biurowym spedytora, programami transportowymi jak i dokumentami związanymi z obsługą transportu.

reklama

Jakie korzyści może dać rozmowa ze spedytorem, który na co dzień nadzoruje pracę w firmie transportowo-spedycyjnej? Przede wszystkim przedstawia mocne strony zawodu jak i te słabsze, przekazuje wiedzę, której żadne podręczniki nie są w stanie przekazać. Każdy spedytor wie, iż praca w firmach transportowo-spedycyjnych nie jest niczym łatwym i każdego dnia przysparza dużej ilości nowych informacji do zapamiętania jak i licznej ilości problemów do rozwiązania. Dlatego też ważnym w tym zawodzie jest zdobycie odpowiedniej wiedzy,dzięki której przyszła praca stanie się prostsza i nie będzie generowała kosztów dla przedsiębiorstwa jak i stresu dla pracownika.

Opiekę nad przyszłymi spedytorami sprawowała Martyna Bartosik, która na co dzień wykonuje pracę zawodową w firmie SMB Polska SP. z o.o.

Uczniowie z naszej szkoły nie ograniczają się tylko do poznawania firm znajdujących się w naszym rejonie, czy tylko do spedycji lądowej, biorą również udział w dalszych wyjazdach, by poszerzać swoją wiedzę w tym zawodzie.

reklama

Razem z opiekunami A. Szymańską i A. Pawlak-Jakubowską byli również w Porcie Lotniczym w Łodzi, gdzie mieli okazję poznać spedycję lotniczą, zasady odprawy pasażerów, ładunków oraz sposób składowania i oznaczenia towarów.

Zwiedzili także firmę DB Schenker, której pracownicy zaprezentowali jak wygląda „od zaplecza” organizacja i realizacja procesu przewozu  w gałęzi transportu drogowego. Młodzież obserwowała jak w praktyce przebiega przyjęcie, składowanie i kompletowanie wysyłek oraz zapoznała się z wymaganą dokumentacją. Obejrzeli także ciekawą prezentację dotyczącą zakresu działalności firmy oraz uzyskali wiele ciekawych informacji o pracy w DB Schenker. Dzięki tej wycieczce uczniowie w praktyce doświadczyli tego, o czym uczą się na zajęciach.

Wszystko to dowodzi, że nie ma lepszego sposobu na zainteresowanie młodzieży przedmiotami zawodowymi jak pokazanie ich w praktyce. Żadne wykresy, tabelki czy zdjęcia nie są w stanie zobrazować funkcjonowania firmy i przedsiębiorstwa. Praktyka to konkret, a tego będzie wymagało się od uczniów w przyszłej pracy.

materiał prasowy

Podobne artykuły

Nowy rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej...

Nowy rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w...

17 czerw.
Ruszyły Matury 2020. Do egzaminu przystąpiło...

Ruszyły Matury 2020. Do egzaminu przystąpiło 572...

8 czerw.
Prokuratura odmawia wszczęcia dochodzenia na...

Prokuratura odmawia wszczęcia dochodzenia na...

8 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama