sobota 25 września 2021

Aureli, Kamila, Kleofasa

19°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Adam i Jakub wyśpiewali nagrody

Adam i Jakub wyśpiewali nagrody
 

14 grudnia 2016r. w Szkole Podstawowej nr 11 w Koninie odbył się VI Międzyszkolny Festiwal Angielskich Kolęd i Piosenek Świątecznych ENGLISH CHRISTMAS SONGS FESTIVAL pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Konina Pana Józefa Nowickiego.

Inspiracją do zorganizowania festiwalu były święta Bożego Narodzenia. Celem festiwalu było kultywowanie tradycji świątecznych, motywowanie dzieci do nauki języka obcego oraz wzbudzanie w nich otwartości na inne kultury.

reklama

W tegorocznej edycji festiwalu wzięło udział ponad 90 uczniów z 20 szkół Konina i okolic. Uczniowie występowali w dwóch kategoriach: solista i zespół. Szkołę Podstawową w Przykonie reprezentowali: Paulina Antas, Gabriela Rychlik, Julia Grzelak, Jakub Skopiński i Adam Trzmielewski.

W kategorii solista nagrodę otrzymał Adam Trzmielewski za piosenkę „Wonderful dream” a wyróżnienie Jakub Skopiński za „Merry Christmas Everyone”.

Podziękowania otrzymali również nauczyciele, którzy przygotowali uczniów do konkursu: p. Agnieszka Rakiewicz, p. Marta Ilkowska - Nowak, p. Łukasz Trzepocz oraz p. Janusz Kujawa.

reklama

Festiwal nie tylko integrował społeczność uczniowską ze środowiskiem lokalnym, ale również był doskonałą okazją do promowania umiejętności wokalno – językowych uczniów.

Zwycięzcom gratulujemy

materiał prasowy

Podobne artykuły

"Earth Festival. Gwiazdy dla Czystej Polski"....

12 sierp.
Sukces Joasi z CKiBP Malanów na przeglądzie...

Sukces Joasi z CKiBP Malanów na przeglądzie piosenki...

31 maj.

"Widzieć Inaczej" z Robertem Janowskim. Scena to...

20-10-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama