wtorek 04 sierpnia 2020

Dominiki, Dominika, Protazego

reklama

Celestyny: Droga za 1 052 000 zł poświęcona i oddana do użytku

Celestyny: Droga za 1 052 000 zł poświęcona i oddana do użytku - foto: Arkadiusz Wszędybył
foto: Arkadiusz Wszędybył 

Podczas gdy różnym wsiom marzą się ścieżki rowerowe czy super chodniki, Celestyny w gminie Malanów marzyły po prostu o asfaltowej drodze, o zaprzestaniu jazdy po gruntowej trasie i po wybojach. Tegoroczny bożonarodzeniowy czas będzie we wspomnianej miejscowości najweselszym od wielu, wielu lat, ponieważ mieszkańcy Celestyn mogą już oficjalnie korzystać z równej jak stół drogi, która powstała dzięki zaangażowaniu wielu osób i wydatkowaniu 1 051 864,07 zł brutto. W sobotę 17 grudnia symboliczną wstęgę przecięli na tejże drodze wójt Sławomir Prentczyński, ksiądz prałat Stanisław Płaszczyk oraz sołtys Celestyn, radny i zarazem przewodniczący Rady Gminy Malanów - Andrzej Toms. Tuż potem dokonano tradycyjnego poświęcenia wykonanej inwestycji.

W uroczystości wzięli udział m.in. wspomniani wójtowie, skarbnik Marzanna Szczap, kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju Justyna Górska-Czekała, pojawiło się także wielu radnych i sołtysów, przybyli – co oczywiste - również mieszkańcy. Wszystkie te osoby mają nadzieję, że nowa droga to także nowy etap życia w tejże miejscowości. Być może będzie to czynnik, który zachęci ludzi do budowania domów, osiedlania się w Celestynach, w jakże urokliwej okolicy, czy też do tworzenia zakładów pracy w pobliżu drogi wojewódzkiej nr 470. Na to liczy na pewno przewodniczący Andrzej Toms, który dziękował wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania drogi. Także wójt Sławomir Prentczyński był pełen optymizmu i mówił, że takie właśnie momenty są najprzyjemniejszą częścią działalności włodarza gminy. Chodzi o chwile, gdy realizuje się kluczowe, jakże potrzebne inwestycje, które w XXI wieku powinny już istnieć i służyć ludziom. Mieszkańcy Celestyn odwdzięczyli się przedstawicielom władz gminnych i kościelnych, wręczając bukiety kwiatów.

reklama

Jak informuje Urząd Gminy, za kwotę 1 051 864,07 zł brutto stworzono mający ponad 1,5 kilometra odcinek drogi asfaltowej o 5-metrowej szerokość jezdni. Ponadto wykonano zjazdy do działek, przepusty, ustawiono oznakowanie. Całość wspomnianej kwoty pochodziła z budżetu gminy Malanów.

AW

Podobne artykuły

Sosna Celestyna z nową tablicą i ogrodzeniem

Sosna Celestyna z nową tablicą i ogrodzeniem

17 kw.
Wideo: Kolejna tragedia w Celestynach. Nie żyją...

Wideo: Kolejna tragedia w Celestynach. Nie żyją dwie...

27-09-2019
Umowa na budowę świetlicy wiejskiej w...

Umowa na budowę świetlicy wiejskiej w Celestynach...

13-08-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama