czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Radosna Wigilia w LPS z Wilijarzami i koncertem

Radosna Wigilia w LPS z Wilijarzami i koncertem
 

W dniu 16 grudnia blisko osiemdziesiąt osób, członków i sympatyków Lokalnego Porozumienia Samorządowego oraz zaproszonych gości spotkało się na Wieczerzy Wigilijnej w restauracji Biesiadna w Szadowie Pańskim. Było przemówienie Prezesa LPS, łamanie się opłatkiem i składanie życzeń. Miłą niespodzianką była wizyta Wilijarzy oraz piękny koncert kolęd i pastorałek.

W piątkowy wieczór 16 grudnia blisko osiemdziesiąt osób zgromadziło się w podturkowskiej restauracji Biesiadna w Szadowie Pańskim na Spotkaniu Wigilijnym. Na zaproszenie zarządu Lokalnego Porozumienia Samorządowego stawili się członkowie i sympatycy Stowarzyszenia LPS oraz goście, a wśród nich byli m.in.: starosta ubiegłej kadencji Zbigniew Bartosik, przewodniczący Rady Gminy Przykona Stanisław Bryl, dyrektor Gimnazjum w Słodkowie Jerzy Zygmunt, radni gminni i powiatowi, sołtyski i sołtysi z miejscowości powiatu tureckiego, członkowie rodziny małej 2,5 letniej Amelki, chorej na raka, dla której pomoc charytatywną zorganizowało Stowarzyszenie LPS.

reklama

Spotkanie Wigilijne rozpoczęło się od wystąpienia Prezesa LPS Władysława Karskiego, który przywitał wszystkich zgromadzonych, a następnie w przemówieniu pełnym wzruszenia, ale też nadziei i wiary w przyszłość podziękował za miniony rok. Na koniec złożył życzenia Bożonarodzeniowe i Noworoczne.

Kolejnym punktem Spotkania było piękne przeczytanie ewangelii wg Św. Łukasza przez Anię Kotarską, po czym wszyscy łamali się opłatkiem i składali sobie świąteczne życzenia.

Gdy uczestnicy Spotkania zasiedli za stołem wigilijnym, rozległ się dzwonek i pojawili się niespodziewani goście. To Wilijarze, w przepięknych strojach, w misternie przygotowanych czapkach, w ozdobnych maskach i z „kanciuchami” w rękach. Ich występ spotkał się z serdecznym przyjęciem przez zebranych. Gromkim brawom nie było końca. Gwoli ścisłości dodać należy, że tę piękną staropolską tradycję kultywują Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Brudzew. Nadmienić należy, że słodkie upominki dla „Wilijarek” ufundował Przewodniczący Bryl. O prezencie wigilijnym dla wszystkich nie zapomniał także starosta Bartosik, jak również dyrektor Zygmunt.

reklama

Po Wilijarzach przyszedł czas na piękny koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Błażeja Malety, Basi Maleta i Krzysztofa Starczyńskiego. Kolędnicy – muzycy „wciągnęli” wszystkich do wspólnego śpiewania, stwarzając niesamowitą atmosferę pełną serdeczności, ciepła i radości.

Lokalne Porozumienie Samorządowe życzy wszystkim mieszkańcom Turku i Powiatu Tureckiego Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego 2017 Roku.

materiał prasowy


 

Podobne artykuły

Informacja Zarządu Powiatu Tureckiego w sprawie...

Informacja Zarządu Powiatu Tureckiego w sprawie...

25 czerw.
Wideokonferencja z udziałem władz powiatu i...

Wideokonferencja z udziałem władz powiatu i Wojewody...

28 mrz.
Wideo:

Wideo: "Nie popadajmy w panikę" - Starosta Kałużny...

11 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama