wtorek 28 stycznia 2020

Agnieszki, Kariny, Lesława

reklama

Jasełka w ZSR. Wyjątkowa opowieść zainteresowała uczniów

Jasełka w ZSR. Wyjątkowa opowieść zainteresowała uczniów - Foto: G. Oblizajek
Foto: G. Oblizajek 

Z okazji zbliżających się świąt, w szkolnej auli Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich uczniowie mieli szansę obejrzeć przygotowane przez szkolnych kolegów i koleżanki - przedstawienie jasełkowe pt. „Przyjmij Jezusa do serca, a On przemieni swoją miłością całe Twoje życie”.

Inscenizacja ta, pokazała wszystkim zgromadzonym, że święta to nie tylko wyczerpujące przygotowania, zakupy robione w pośpiechu i pakowanie prezentów, ale przede wszystkim to czas radosnej nowiny narodzin Jezusa, to czas kiedy dzielimy się opłatkiem i z całego serca życzymy sobie wszystkiego co najlepsze.

reklama

Odegrane przez uczniów przedstawienie opowiadało o młodej dziewczynie o imieniu Teresa, która wątpiła w sens obchodzenia Świąt. Trudno było jej dostrzec w tym coś nadzwyczajnego, jak sama twierdziła, była to dla niej - „jakaś jedna wielka szopka”.

Pewnego razu w trakcie przedświątecznych porządków, sfrustrowana Teresa przekomarzała się z mamą, która widziała to nieco inaczej. Tłumaczyła jej, że Święta to jedna wielka nuda, a ich zeszłoroczna kłótnia z tatą, całkowicie zepsuła, atmosferę zbliżających się Świąt. Wszystko to zmieniło się, gdy na koniec dnia Teresa zwróciła się do figurki aniołka, leżącego na stoliku przy łóżku. Zapytała go, po co nadal ma obchodzić Święta? - choć wcale nie wierzyła, że otrzyma jakąkolwiek odpowiedź.

Anioł Stróż do którego przemówiła, postanowił zesłać na ziemię patronkę, również o imieniu Teresa, a właściwie, to Świętą Tereskę od Dzieciątka Jezus, by wspólnie wybrały się w niezwykle pouczającą podróż. Dzięki temu, Teresa zrozumiała, że tak naprawdę nie musi uparcie szukać sensu Świąt, bo wcale nie są go pozbawione. Na dodatek tegoroczne Święta spędziła razem z tatą, w gronie osób, które mocno kocha.

reklama

Jasełka przygotowane zostały przez uczniów z klas I BŻ, I SOR, II SOR, III LOA, III LOB, II PSI. Pod kierunkiem Dariusza Jasaka i Elżbiety Krawczyk.

Na zakończenie fragment "Kolędy przybłędy" zaśpiewała absolwentka szkoły - Weronika Grązik.

go

Podobne artykuły

Wideo: Przepiękny polonez młodzieży z ZSR...

Wideo: Przepiękny polonez młodzieży z ZSR urzekł...

26 st.
Uczniowie ZSR polonezem na 18 par rozpoczęli...

Uczniowie ZSR polonezem na 18 par rozpoczęli...

25 st.
Elżbieta Karwacka nowym dyrektorem ZSR w...

Elżbieta Karwacka nowym dyrektorem ZSR w Kaczkach...

16 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama