niedziela 20 września 2020

Eustachego, Faustyny, Renaty

reklama

Karol Fornalczyk czyli "Człowiek zatroskany o środowisko" 2016

Karol Fornalczyk czyli
 

Piątkowe Spotkanie Noworoczne, podsumowujące rok 2016, już za nami. W jego trakcie kolejnego mieszkańca naszego powiatu uhonorowano - ustanowionym w 2008 roku - tytułem „Człowieka zatroskanego o środowisko”. Tym razem został nim Karol Fornalczyk. Tego samego dnia, 27 stycznia, w Izbie Edukacyjnej Zdrojki otwarta została wystawa zdjęć pana Karola - "Ptaki Nadleśnictwa Turek".

Wspomniane wyróżnienie zostało stworzone przez członków turkowskiego Koła Polskiego Klubu Ekologicznego. Nagrodę otrzymuje osoba, która w danym roku wykazała się szczególną działalnością na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego. Kapituła Konkursowa postanowiła tym razem uhonorować Karola Fornalczyka.

reklama

Tegoroczny laureat urodził się w Turku w 1979 roku. Z wykształcenia jest informatykiem. Karol Fornalczyk to miłośnik fotografii przyrodniczej. W szczególności lubi uwieczniać na zdjęciach ptaki zamieszkujących Polskę, czy też wędrujących przez nasz kraj. Fotograficzną pasją zaraził się od brata. Światem zwierząt i lasem zainteresował go natomiast ojciec. Fotografie Karola Fornalczyka można było podziwiać podczas wystaw, organizowanych np. w Nadleśnictwie Turek i Muzeum Miasta Turku. Tegoroczny „Człowiek zatroskany o środowisko” może pochwalić się zwycięstwami i wyróżnianiami, zdobytymi w różnorakich konkursach. Fotografie turkowianina publikowane były m.in. przez Instytut Ochrony Przyrody PAN oraz Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. National Geographic Polska czterokrotnie wybierało zdjęcia Karola Fornalczyka na zdjęcia dnia.

Dziękuję. To duży zaszczyt. Chciałbym podziękować osobom, dzięki którym zaistniałem. Dzięki którym mogę pokazywać to, co robię, swoją pracę, swoje zdjęcia. Duże podziękowania dla pani Danuty Lewandowskiej z Nadleśnictwa Turek. Dziękuję bardzo – mówił Karol Fornalczyk, odbierając nagrodę z rąk prezesa Tureckiego Klubu Ekologicznego - Karoliny Augustyniak oraz przewodniczącego Kapituły Konkursowej - ks. Stanisława Nasińskiego.

AW

Podobne artykuły

Monitoring bocianów Gminy Przykona otwarty!

Monitoring bocianów Gminy Przykona otwarty!

7 lip.
Wybrano imię dla młodej samicy bielika z...

Wybrano imię dla młodej samicy bielika z turkowskich...

6 lip.
Kodeks Dobrych Praktyk Parkowych -parki...

Kodeks Dobrych Praktyk Parkowych -parki miejskie...

3 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama